РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000405989<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Варбанець Л. Д. 
Координаційні сполуки кобальту (II, III) з похідними дитіокарбамової кислоти - модифікатори активності ензимів гідролітичної дії / Л. Д. Варбанець, О. В. Мацелюх, Н. А. Нідялкова, К. В. Авдіюк, О. В. Гудзенко, І. Й. Сейфулліна, Г. М. Масановець, М. В. Хитрич // Biotechnologia Acta. - 2013. - 6, № 1. - С. 73-80. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Хлоридні, бромідні та ізотіоціанатні комплекси кобальту (II) з N-заміщеними тіокарбамоїл-<$E roman N prime>-пентаметиленсульфенамідами (1)-(12), а також комплекси кобальту (II, III) з похідними морфолін-4-карбодитіової кислоти (13)-(18) використано як модифікатори активності ензимів гідролітичної дії - пептидаз Bacillus thuringiensis ІМВ В-7324, амілаз Bacillus subtilis 147 і Aspergillus flavus var. oryzae 80428, рамнозидаз Eupenicillium erubescens 248 та Cryptococcus albidus 1001. Встановлено, що сполуки кобальту (II, III) неоднаково впливають на активність досліджуваних ензимів, виявляючи як інгібуючу, так і стимулювальну дію. Це надає підстави припустити, що прояв активності комплексної молекули залежить від ліганду та наявності аніона - Cl<^>-, Br<^>- або NCS<^>-. Висока активуюча дія комплексів кобальту (II) з N-заміщеними тіокарбамоїл-<$E roman N prime>-пентаметиленсульфенамідами (1)-(12) на еластазну і фібринолітичну активність пептидаз, у порівнянні з трис(4-морфолінкарбодитіоатом)кобальту (III) (14) та продуктами його взаємодії з галогенами (15)-(17), що спричинюють, навпаки, інгібування, найімовірніше, зумовлена наявністю в них слабкого зв'язку S-N, який легко піддається гомолітичному розриву. Досліджуючи вплив комплексів кобальту (II) на активність <$E alpha>-L-рамнозидаз Cryptococcus albidus та Eupenicillium erubescens, виявлено, що більшість сполук інгібують їх активність, причому інгібуюча дія більшою мірою виявляється щодо ензимного препарату C. albidus. Отже, можна констатувати, що характер впливу комплексів кобальту (II) з N-заміщеними тіокарбамоїл-<$E roman N prime>-пентаметиленсульфенамідами, а також комплексів кобальту (II, III) з похідними морфолін-4-карбодитіової кислоти змінюється залежно як від штаму-продуцента, так і досліджуваного ензиму. Відмінність у впливі комплексів на різні ензими зумовлена характеристиками будови та функціональних груп активного центру, які також є відповідальними за зв'язування з модифікаторами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725.111.4*871 + Г278.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського