РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000406063<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дудник В. М. 
Діагностика та прогнозування перебігу хронічного гломерулонефриту в дітей при порушенні гемопоезу та наявності поліморфізму генів інтерлейкінів <$E bold {1 beta}> та 10 / В. М. Дудник, Г. Ю. Звенігородська // Перинатология и педиатрия. - 2013. - № 1. - С. 92-96. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - удосконалити діагностику та прогнозування перебігу хронічного гломерулонефриту (ХГН) у дітей на І стадії хронічного захворювання нирок (ХЗН) шляхом оцінки характеру порушень гемопоезу та поліморфізму генів інтерлейкінів <%E 1 beta> і 10 (ІЛ-<$E 1 beta> і ІЛ-10). Під спостереженням знаходилося 64 дитини, хворі на ХГН, на І стадії ХЗН, середній вік - 12 років. У дітей з I стадією ХЗН анемія зустрічалася в 37,5 % обстежених, дефіцит заліза - в 34,38 %, зниження рівнів еритропоетину - в 15,63 %. Збільшення вмісту ІЛ-<$E 1 beta> сироватки крові зафіксовано у дітей, хворих на ХГН, із торпідним перебігом захворювання. У третини обстежених дітей виявлено цитокін-індуковану анемію (кореляційний зв'язок між рівнем гемоглобіну та ІЛ-<$E 1 beta> rxy = -0,35), при цьому вищий рівень ІЛ-<$E 1 beta> зареєстровано у пацієнтів із торпідним перебігом ХГН, на відміну від групи дітей у стані клініко-лабораторної ремісії (p << 0,05). Торпідний перебіг ХГН у переважної більшості дітей супроводжується наявністю генотипу С/Т поліморфізму гена ІЛ-<$E 1 beta>, що асоціюється з підвищеною продукцією ІЛ-<$E 1 beta> у сироватці крові, зниженням вмісту ендогенного еритропоетину та сироваткового заліза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського