РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000407264<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Максимова Н. 
Інтерактивні методи: крок у майбутнє / Н. Максимова, Л. Порох // Рідна шк.. - 2008. - № 12. - С. 35-38. - укp.

Розглянуто проблему пошуку шляхів, що забезпечили б активність учня та взаємодію в учнівській групі у навчальному процесі. Обгрунтовано необхідність застосування інтерактивних форм навчання. Окреслено можливості такого інтерактивного методу навчання як тематичний тренінг, зокрема, його вагомий виховний потенціал. Розкрито принципи проектної роботи, пов'язані з практичними діями учнів, завдяки чому посилюється їх мотивація під час навчання. Зосереджено увагу на впровадженні інтерактивних форм навчання в початкових класах. Висвітлено досвід роботи вчителів спеціалізованої школи № 318 "Міленіум" з упровадження інтерактивних форм роботи в навчально-виховний процес школи, а саме: приклад проектної роботи під час вивчення теми "Канада" у VIII класі на уроці англійської мови; застосування методу "Навчаючи - учусь" під час вивчення блоку нової інформації з предмету інформатика; проведення у формі ярмарку закріплення теми про синоніми та антоніми у початкових класах; різновид групової роботи - групові дискусії, під час яких діти засвоюють знання не завдяки тому, що каже вчитель, а завдяки своїй активній діяльності. Акцентовано увагу на те, що впровадження тренінгових технологій у навчальний процес потребує обережності, наукового обгрунтування та спеціальної підготовки тренерів. Визначено порядок їх застосування, починаючи з активних методів навчання у старших класах, а саме: групові дискусії, "мозковий штурм" тощо.

Охарактеризовано об'єктивні та суб'єктивні перешкоди, які стоять на заваді розповсюдженню тренінгових технологій як в середній школі, так і в ВНЗ. Посилаючись на результати анкетування учнів у школі № 318, зазначено, що на найвищу оцінку заслуговують ті навчальні предмети, де заняття проводяться в інтерактивній формі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського