РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000407265<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Малишевська І. 
Історичний аспект розвитку логопедичної допомоги (кінець ХІХ - середина ХХ ст.) / І. Малишевська // Рідна шк.. - 2008. - № 12. - С. 63-66. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Розкрито особливості розвитку логопедичної допомоги дітям у період кінця ХІХ - середини ХХ ст. Період кінця ХІХ ст. охарактеризовано нестабільністю мережі спеціальних закладів для глухих, сліпих і розумово відсталих дітей, залежністю їх роботи від пожертв на утримання. Зазначено, що в перші роки після Жовтневої революції було організовано державну допомогу дітям, які мали порушення мовлення. З огляду на аналіз державних заходів, спрямованих на діагностику мовленнєвих розладів у 1920-х рр., стверджено про створення передумов для зародження логопедії як науки. Розкрито суперечливі погляди науковців на виправлення мовленнєвих порушень у дітей в 1930-х рр. Констатовано, що в довоєнний період становлення державної системи навчання та виховання дітей з мовленнєвими порушеннями виникли нові, більш дійові організаційні форми допомоги дітям цієї категорії: логопедичні пункти при масових і допоміжних школах, спеціальні школи-інтернати. Проаналізовано стан розвитку логопедії як самостійної науки у післявоєнні роки і до 1960-х рр., нормативного забезпечення шкільної освіти дітей із порушеннями мовлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч437 г(4УКР)5/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського