РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000407287<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Куліш Т. 
Навчально-виховна робота в дослідній трудовій школі №4 у Пущі Водиці (20-і роки ХХ ст.) / Т. Куліш // Рідна шк.. - 2008. - № 12. - С. 69-72. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто проблему розбудови освіти України в 1920-ті рр. Проаналізовано зміст і основні принципи організації навчально-виховного процесу в дослідній трудовій школі № 4 у Пущі Водиці. Розкрито його роль і значення у розбудові національної школи в післяреволюційний період. Розглянуто педагогічну діяльність Т. Лубенця як керівника цього дослідно-показового закладу, який саме тоді мав реальну можливість для реалізації ідей і прагнень щодо розбудови рідної школи, внесення в її зміст і методи роботи нових демократичних перетворень, які він пропагував усе своє творче життя. Зосереджено увагу на проекті реформування початкової київської міської школи у Пущі Водиці, який підготував Т. Лубенець, і де було узагальнено мету, завдання та принципи роботи таких шкіл. Зазначено, яку важливу роль відводив педагог відвідуванню дитиною дошкільної установи, а в разі відсутності дитячого садка - підготовчій роботі для ознайомлення з їх загальним розвитком, з тим як вони уявляють собі предмети, тощо. Окреслено особливості навчально-виховного процесу в школі, який здійснювався за "Тимчасовими програмами для нижчих початкових шкіл на 1918 - 1919 шкільний рік". Розкрито зміст експериментальної роботи подружжя Лубенців у означеній дослідній трудовій школі, спрямованої на створення сприятливого навчально-виховного середовища та формування всебічно розвиненої, творчої особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)61 + Ч33(4УКР)6д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського