РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000407326<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Василькевич Я. 
Проблема діагностики творчих здібностей у діяльності психологічної служби ВНЗ / Я. Василькевич // Рідна шк.. - 2008. - № 10. - С. 43-45. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано стан психодіагностики креативності. Розглянуто перші дослідження у галузі розробки методів діагностики творчих здібностей Ф.Гальтона, роботи Дж. Гілфорда початку 1950-х рр., який виділив основні параметри креативності: здатність до виявлення і постановки проблем; здатність до генерування великої кількості ідей; гнучкість - здатність продукувати різноманітні ідеї; оригінальність - здатність продукувати віддалені асоціації, незвичні відповіді, нестандартні рішення; здатність вдосконалювати об'єкт, додаючи деталі; здатність розв'язувати проблеми, проявляти семантичну гнучкість - побачити в об'єкті нові ознаки, знайти нове використання. Охарактеризовано тести творчого мислення Е. Торранса, основним недоліком яких, як і тестів Дж. Гілфорда, було неврахування мотивації та інших особистісних характеристик як суттєвих аспектів творчих здібностей, тести креативності будувалися за тими самими принципами, що і тести інтелекту: були швидкісними методиками з жорстко заданим змістом. Розкрито підходи до поняття креативності з погляду гуманістичної психології, представники якої розглядали його у контексті особистісної зрілості. З огляду на це відзначено тест віддалених асоціацій С. Медніка, методику "креативного поля" Д.Б. Богоявленської. Зазначено, що наведені підходи у розумінні креативності не є взаємовиключними, а доповнюють один одного. Висловлено думку, що оцінка креативності за результатом розроблена значно краще, ніж оцінка процесу творчості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю945.1-724 с + Ч481.220

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського