РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000407335<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пометун О. 
Реалізація базових принципів освіти для стійкого розвитку на пострадянському освітньому просторі (на прикладі України) / О. Пометун // Рідна шк.. - 2008. - № 11. - С. 40-42. - укp.

Висвітлено результати роботи громадської організації "Вчителі за демократію та партнерство" над практичною реалізацією освіти для стійкого розвитку (ОСР) в школах України. З'ясовано, які характеристики ОСР є найбільш важливими в процесі створення моделі навчання для стійкого розвитку у загальноосвітній школі, а також які проблеми у зв'язку з цим виникають. Акцентовано увагу на розробленому у межах міжнародного проекту "Екодемія" і запровадженому у практику 60-ти шкіл України курсі за вибором для учнів VII або VIII класу під назвою "Уроки для стійкого розвитку". Розкрито ключові принципи так званої педагогіки "емпаурмент", на яких базуються психолого-педагогічні та методичні основи курсу, а саме: чітка зосередженість (фокус) усього курсу, всієї навчальної діяльності та кожного окремого уроку; вибір тем і відбір навчального матеріалу у відповідності з найбільш актуальними, зрозумілими проблемами; систематична постановка учнями і вчителем запитань; відкриття нового, дослідження, пошук інформації; формулювання наміру, запрошення до постановки індивідуальних і групових цілей; реалізація пробних дій; зворотний зв'язок; запрошення; повторення окремих елементів; законність того, що зроблено. Сформульовано висновки щодо оцінки першого року масового пробного викладання курсу. Зазначено, що залучення учнів до ОСР надає учням засоби та інструменти, яких вони потребують для досягнення успіху в багатьох інших сферах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4УКР)01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського