РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000407345<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федяєва В. 
Роль сім'ї у вихованні мовної особистості / В. Федяєва // Рідна шк.. - 2009. - № 1. - С. 3-8. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто проблему становлення й розвитку мовної особистості. Визначено мовну особистість як мовця, який формується в мовному середовищі в процесі спілкування, користується мовою у повсякденному житті й дотримується норм літературної мови. З метою осмислення сутності мовної особистості з'ясовано поняття, які розкривають процес її розвитку, і засоби, що його забезпечують, а саме: мову і мовлення та мовленнєву діяльність, на тлі яких формується людина, розвиваються її здібності пізнавати світ, осмислювати його, усвідомлювати свою особливу місію в житті. Охарактеризовано важливі функції мови: спілкування, мислення, нагромадження й збереження знань, емотивну, ідентифікаційну та ін. Окреслено роль сім'ї у процесі мовленнєвої діяльності, насамперед в слуханні, говорінні та читанні, які активно культивуються в сім'ї та забезпечують мовленнєвий розвиток дитини з подальшою перспективою на шкільне навчання й доросле життя. Зазначено, що в період перебування України в складі Радянського Союзу та орієнтації на суспільне виховання (дитячі ясла, дитячий садок, школа), поступово втрачалися давні традиції сімейного виховання, що спричинило втрату інтересу вчених до проблеми мовного виховання в сім'ї у той час.

Розкрито науковий доробок вчених, присвячений мовному вихованню, мовленнєво-ігровій діяльності, мовленнєвій творчості у дошкільному віці, та значення якісного сімейного виховання, здійсненого саме в дитинстві, для саморозвитку й мовного самовдосконалення людини в самостійному житті. Зосереджено увагу на питанні культури мовлення суспільства на сучасному етапі, зокрема на низькому рівні культури мовлення батьків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.3 + Ч491.355.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського