РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000407367<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пустовіт Г. 
Теоретичні засади позашкільної освіти і виховання: ідеї та пошуки / Г. Пустовіт // Рідна шк.. - 2009. - № 2/3. - С. 9-14. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Актуалізовано увагу на проблемі визначення місця та ролі позашкільної освіти й виховання в сучасній національній системі освіти, де позашкільні навчальні заклади разом із загальноосвітніми школами, професійними та ВНЗ мають складати різнорівневу і водночас цілісну освітньо-виховну систему, яка індивідуалізує інтелектуальний, духовний і фізичний розвиток дитини в межах єдиного соціокультурного простору держави. Розглянуто один із найважливіших аспектів діяльності позашкільних навчальних закладів, а саме: подолання протиріччя між розумінням дітьми свого вільного часу як відпочинку та діяльністю позашкільного навчального закладу як організаційної структури інституту соціального виховання. Окреслено характеристики діяльності педагога (спеціаліста) позашкільного навчального закладу. Розкрито процес педагогічної підтримки дітей, його структурні компоненти. Зазначено, що ефективний розвиток і формування особистості у навчально-виховному процесі позашкільного навчального закладу можна пов'язати з оптимальним конструюванням навчально-виховного змісту, активними формами, методами та засобами його реалізації. Визначено концептуальні положення у конструюванні змісту позашкільної освіти і виховання учнів, які мають багатокомпонентну внутрішню будову, складну структуру психолого-педагогічних взаємозв'язків, що відповідають меті та конкретним цілям освіти і виховання.

Констатовано, що зміст позашкільної освіти і виховання учнів розглядається як педагогічне втілення не лише особистісних освітніх потреб, інтересів і мотивів учнів, але й як модель соціального замовлення, як вимоги суспільства, в яких концентруються тенденції розвитку і становлення особистості з високим рівнем знань, сформованих інтелектуальних умінь та практичних навичок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.387(4УКР) + Ч421.350.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського