РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000409567<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Копчак О. В. 
Розповсюдженість і клінічні особливості перебігу гіперестезії дентину при захворюваннях пародонта / О. В. Копчак // Соврем. стоматология. - 2013. - № 5. - С. 22-26. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Аналіз літератури свідчить, що дані про розповсюдженість гіперестезії дентину (ГД) та її клінічні особливості потребують уточнення. Мета дослідження - вивчити розповсюдженість і клінічні особливості перебігу ГД при захворюваннях пародонта. Проведено планове стоматологічне обстеження 152-х пацієнтів із захворюваннями пародонта. Також обстежено 105 пацієнтів, які звернулись на кафедру терапевтичної стоматології з приводу ГД на тлі наявних захворювань пародонта. Аналіз результатів свідчить, що ГД обтяжувала перебіг захворювань пародонта в 68,4 % випадків. I ступінь інтенсивності ГД спостережено у 31 % хворих, II ступінь - у 26,4 %, III ступінь - у 42,6 %. Серед хворих із супутньою соматичною патологією - генералізовані форми ГД - зустрічались на 24,4 % частіше, ніж у соматично здорових осіб (p << 0,001). Подібну тенденцію відзначено і в пацієнток під час вагітності. Значні стреси також збільшували інтенсивність ГД (p << 0,05). Спеціалізовану стоматологічну допомогу до обстеження одержали всього 12,4 % хворих. Висновки: ГД було виявлено в 68,4 % пацієнтів із захворюваннями пародонта. Основними чинниками, які визначали особливості клінічного перебігу ГД у хворих цієї групи, були супутні соматичні захворювання, вагітність, стрес, перевтома.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.21-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського