РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000409721<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ольховська О. М. 
Оптимізація інфузійної терапії кишкових інфекцій у дітей раннього віку / О. М. Ольховська // Соврем. педиатрия. - 2013. - № 7. - С. 124-126. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - удосконалення патогенетичної терапії кишкових інфекцій у дітей шляхом вивчення ефективності застосування розчину "Стерофундін". Під спостереженням знаходилось 39 дітей віком від одного місяця до трьох років, хворі на тяжкі форми шигельозу (13 дітей - 33,33 %), сальмонельозу (15 дітей - 38,46 %), ешерихіозу (11 дітей - 28,21 %). Поряд із клініко-лабораторними дослідженнями визначали основні показники центральної та периферичної гемодинаміки за допомогою методу ехокардіоскопії за загальноприйнятою методикою. Дослідження проводили в перші часи надходження хворих до стаціонару, після проведення інфузії та в наступні дні до стабілізації гемодинамічних показників. В комплексній терапії 15 дітей, що склали основну групу спостереження, призначали розчин "Стерофундін ізотонічний" внутрішньовенно у дозі 20 мл/кг маси тіла на добу одноразово зі швидкістю 5 мл/кг/год курсом 2 - 3 доби. Дітям контрольної групи (24 дитини) проводилась інфузійна терапія традиційними розчинами - фізіологічним розчином, Рінгера з лактатом та 5 % розчином глюкози (Ф+р+Г). Встановлено, що застосування Стерофундіну позитивно впливає на процеси клінічного одужання, сприяє швидкому та тривалому покращенню гемодинаміки. Стерофундін швидко відновлює ОЦК, суттєво підвищує ФВ ЛШ. Висновки: використання розчину Стерофундін є перспективним напрямком удосконалення патогенетичної регідратаційної терапії кишкових інфекцій у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського