РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000409725<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Калашнікова Р. В. 
Структура вроджених аномалій розвитку у дітей, прооперованих з приводу вроджених вад серця / Р. В. Калашнікова, Н. М. Руденко, О. М. Романюк, В. О. Галаган, І. М. Ємець // Соврем. педиатрия. - 2013. - № 7. - С. 140-144. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати структуру вроджених аномалій розвитку у прооперованих з приводу вроджених вад серця (ВВС) дітей та визначити питому вагу синдромальних форм ВВС. Досліджувана група складалася з 618 (8 %) пацієнтів з екстракардіальними аномаліями розвитку, яким виконана хірургічна корекція ВВС. За типом генетичного синдрому виділено три групи хворих: з хромосомними синдромами (n = 408; 66 %), з нехромосомними синдромами (n = 93; 15 %) та із синдромом недиференційованих множинних вроджених вад розвитку (n = 117; 19 %).Великі екстракардіальні вади розвитку мали 57 % пацієнтів. У групі з хромосомними синдромами діагностовано 19 варіантів ВВС, а найбільш поширеними позасерцевими аномаліями вади скелетно-м'язової, сечовидільної, дихальної системи та головного мозку. Пацієнти з нехромосомними синдромами (моногенними та з невідомим типом спадкоємства) мали 15 варіантів серцевих вад, серед яких переважали складні комбіновані аномалії, найбільш поширена позасерцева вроджена патологія - вади сечовидільної системи та ЦНС. Структура вроджених вад у дітей із синдромом недиференційованих множинних вроджених вад розвитку була представлена 14 варіантами серцевих аномалій (з яких 39 % становили складні комбіновані вади, а найпоширенішою була тетрада Фалло - 20 %); високим порогом стигматизації та широким спектром складних позасерцевих вад у 80 % випадків. Висновки: поліорганна патологія у дітей з ВВС та екстракардіальними аномаліями розвитку зумовлює необхідність комплексного підходу при постановці діагнозу і вимагає застосування специфічних і високотехнологічних методів дослідження, а також залучення вузьких медичних фахівців (генетиків, радіологів та ін.). Урахування усіх анатомо-фізіологічних особливостей екстракардіальних вад є важливою передумовою ефективного хірургічного лікування ВВС у цих пацієнтів, що дозволяє спрогнозувати, попередити та зменшити частоту ускладнень у післяопераційному періоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.050 + Р733.457.365.110.501

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського