РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000410082<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Костюк К. Р. 
Перший досвід використання в Україні глибинної мозкової стимуляції при лікуванні хвороби Паркінсона / К. Р. Костюк, А. О. Попов, Ю. М. Медведєв, Я. П. Зінькевич, М. М. Шевельов, С. М. Дічко // Укр. неврол. журн.. - 2013. - № 4. - С. 36-43. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити ефективність імплантації системи для двобічної глибинної мозкової стимуляції субталамічного ядра при хворобі Паркінсона (ХП), Стереотаксичну двобічну імплантацію внутрішньомозкових електродів для стимуляції субталамічних ядер проведено 6 хворим. Середній вік пацієнтів - 73 років. У 5 (83,3 %) хворих діагностовано ідіопатичну ХП, в 1 (16,7 %) і вторинний паркінсонізм. Тривалість захворювання у середньому становила (9,2 - 2,4) року, тривалість леводопа-терапії - 70 років. Стан хворих до та після операції оцінено за Уніфікованою оцінювальною шкалою ХП (UPDRS II), шкалою Хена-Яра та шкалою денної активності Шваба - Інгланда. Операції здійснено на стереотаксичній системі CRW Radionics з використанням комп'ютерної програми FraimLink (Medtronic). Виконано інтраопераційний мікроелектродний запис активності підкіркових структур. Усім хворим імплантували нейрогенератор моделі Activa-PC. Регрес симптоматики оцінювали через 3, 6 та 12 міс після операції. Після операції нормалізацію м'язового тонусу і припинення тремору відзначено в усіх хворих, значний регрес брадикінезії - у 5 (83,3 %). Леводопа-спричинені дискінезії зникли у 2 хворих, у яких вони були до операції. У 3 хворих зник феномен "on - off", у 3 - регресував феномен "виснаження дози леводопи". Встановлено суттєве поліпшення за показниками шкали UPDRSII: на 74,4 % - у період максимальної дії препарату леводопи, на 63,8 % - у період відсутності дії леводопи. Після операції відзначено зменшення добової дози леводопи в середньому на 51,1 % порівняно з доопераційною. Висновки: глибинна мозкова стимуляція субталамічних ядер - ефективний і безпечний метод хірургічного лікування ХП, який сприяє значному регресу неврологічної симптоматики, зменшенню дози леводопи і поліпшенню якості життя хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського