РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000410317<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заруцький Я. Л. 
Етапне хірургічне лікування постраждалих за тяжкої закритої поєднаної абдомінальної травми / Я. Л. Заруцький, І. Р. Трутяк // Клініч. хірургія. - 2013. - № 10. - С. 48-51. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У 91 постраждалого за тяжкої закритої поєднаної абдомінальної травми (ТЗПАТ) проведене етапне хірургічне лікування, у 41 з них операцію виконували протягом одного наркозу, проте, з хірургічною паузою після тимчасового припинення кровотечі, у 50 - застосовано технологію "damage control surgery". Показаннями до етапного хірургічного лікування були нестабільний і критичний стани постраждалих, "несприятливий" прогноз перебігу гострого періоду травматичної хвороби. Під час невідкладної лапаротомії проведено хірургічні маніпуляції у мінімальному обсязі, застосовано хірургічну паузу з переоцінкою тяжкості стану пацієнта. Оперативне втручання продовжували за досягнення стабільної гемодинаміки, покращання показників гомеостазу. Тривалість хірургічної паузи у середньому (<$E94,5~symbol С~7,2>) хв. У 50 постраждалих, незважаючи на припинення кровотечі та стабілізацію систолічного артеріального тиску, показники гомеостазу були порушені, їх було переведено до відділення реанімації та інтенсивної терапії з подальшим виконанням програмованої релапаротомії (технологія "damage control surgery"). Застосування диференційованого етапного хірургічного лікування постраждалих у разі ТЗПАТ дозволило зменшити частоту виникнення декомпенсованого шоку на 6,4 %, ДВЗ-синдрому - до 1 %, поліорганної недостатності - до 7,1 %, загальної летальності - на 9,5 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського