РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000412220<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стусь В. П. 
Вміст важких металів у нирках людей, які мешкають в інтенсивній промисловій зоні / В. П. Стусь // Урологія. - 2006. - 10, № 1. - С. 45-51. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

У ході дослідження проводилось вивчення вмісту важких металів (нікелю, міді, марганцю, кадмію, цинку, свинцю, хрому і заліза) у корковій речовині нирок жителів Дніпропетровської області спектрофотометричним методом, яким була виконана нефректомія з приводу раку нирки. Жителі області були умовно розподілені на дві групи, в залежності від місця проживання. До досліджуваної групи були віднесені жителі індустріальних міст та прилеглих районів, а до контрольної групи були умовно віднесені жителі Царичанського району, екологічна обстановка в якому вважається відносно благополучна. Під час аналізу вмісту важких металів у корковій речовині нирки жителів інтенсивно промислової зони Дніпропетровської області виявлено, що рівень міді, кадмію, цинку та свинцю був вище у жителів інтенсивної промислової зони в порівнянні з контрольною групою. Але висока достовірність різностей цієї різності була виявлена тільки для кадмію. Дослідження вмісту важких металів в корковій рідині в залежності від віку пацієнта виявило тенденцію до достовірності різностей між віковими групами по вмісту кадмію та в меншій кількості вмісту марганцю та цинку. Порівняння вмісту кадмія в корковій рідині нирок активних пальників цигарок та тих, хто не палить показало, що у перших, концентрація кадмія в корковій речовині нирок була значно вища. В результаті проведеного дослідження виявлено особливості накопичення важких металів у жителів інтенсивного промислового регіону Дніпропетровської області, які потребують подальшого поглибленого вивчення.

Изучено содержание тяжелых металлов (никеля, меди,кадмия,цинка, свинца, хрома и железа) в корковом веществе почек жителей Днепропетровской области спектрофотометрическим методом, которым была выполнена нефрэктомия по поводу рака почки. Жители области были условно разделены на две группы, в зависимости от местожительства. В исследуемую группу были отнесены жители индустриальных городов и близлежащих районов, а к контрольной группе были условно отнесены жители Царичанского района, экологическая обстановка в котором считается относительно благополучной. При анализе содержания тяжелых металлов в корковом веществе почек жителей интенсивной промышленной зоны Днепропетровской области выявлено, что уровень меди, кадмия, цинка и свинца был выше у жителей интенсивной промышленной зоны в сравнении с контрольной горуппой. Но высокая достоверность этой разности была выявлена только для кадмия. Исследование содержания тяжелых металлов в корковом веществе почек в зависимости от возраста пациентов выявило тенденцию к достоверности разностей между возрастными группами по содержанию кадмия и в меньшей степени-по содержанию марганца и цинка. Сравнение содержания кадмия в корковом веществе почек у активных курильщиков и некурильщиков показало, что у активных курильщиков концентрация кадмия в корковом веществе почек была достоверно выше. В результате проведенного исследования выявлены особенности накопления тяжелых металлов у жителей интенсивного промышленного региона Днепропетровской области, которые требуют дальнейшего углубленного изучения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.269

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15869 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського