РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000412231<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стець О. В. 
Зменшення пошкодження ниркової тканини шляхом вибору безпечних термінів проведення повторної дистанційної літотрипсії у пацієнтів з каменями нирок / О. В. Стець // Урологія. - 2006. - 10, № 2. - С. 9-14. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Визначено ступінь пошкодження і динаміку відновлення нирки у пацієнтів з каменями лоханки чи пієлоуретральному сегменті після проведення повториних сеансів дистанційної літотрипсії (ДЛТ) в різні терміни: на 7, 14, 21-у добу. В якості біохімічних маркерів, відображаючих пошкодження ниркової тканини, в сиворотці крові були наявні показники окисленої модифікації білка - альдегідфенілгідразона і карбоксилфенілгідразона, та дефрагментації білка на крупні, середні та дрібні фрагменти. Виявлено, що проведення повторної літотрипсії на 7-му добу призводить до більш вираженої травматизації нирки, ніж у більш пізніші строки на 14 та 21-у добу. Зміни біохімічних показників під час проведення повторної ДЛТ на 14 та 21 добу приблизно однакові і відповідають змінам після першого сеансу. Необгрунтоване збільшення термінів між сеансами ДЛТ приводить до збільшення часу дії патологічних чинників на тканину нирки. Відновлення біохімічних маркерів до норми не відбувається навіть на 21-у добу після першого сеансу. Лише тільки у разі повного руйнування конкремента показники відновлюються до нормально рівня. 14 діб оптимальний проміжок часу між повторними сеансами літотрипсії каменів нирок, за відсутності наявності обструкції і запалення після першого сеасу.

В проведенном исследовании определялись степень повреждения и динамика восстановления почки у пациентов с камнями лоханки или пиелоуретерального сегмента после проведения повторных сеансов дистанционной литотрипсії (ДЛТ) в различные сроки: на 7, 14, 21-е сутки. В качестве биохимических маркеров, отражающих повреждение почечной ткани, в сыворотке крови определялись показатели окислительной модификации белка- альдегидфенилгидразон и карбоксилфенилгидразон, и показатели дефрагментации белка на крупные, средние и мелкие фрагменты. Установлено, что проведение повторной литотрипсии на 7-е сутки приводит к более выраженной травматизации почки, чем в более поздние сроки-на 14 и 21-е сутки. Изменения биохимических показателей при проведении повторногй ДЛТ на 14 и 21-е сутки примерно одинаковы и соответствуют изменениям после первого сеанса. Необоснованное увеличение сроков между сеансами ДЛТ приводит к увеличению времени воздействия патологических факторов на ткань почки. Восстановление биохимических маркеров до нормы не происходит даже на 21-е сутки после первого сеанса. Лишь только при полном разрушении конкремента показатели восстанавливаются до нормального уровня. 14 суток- оптимальный промежуток времени между повторными сеансами литотрипсии камней почек, при отсутствии признаков обструкции и воспаления после первого сеанса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15869 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського