РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000412249<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павлюк С. О. 
Роль кишкових інфекцій у розвитку гострих запальних захворювань нирок / С. О. Павлюк // Урологія. - 2006. - 10, № 2. - С. 15-19. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Гострі кишкові інфекції (ГКІ), викликані сальмонелами та клебсієлами в нашій країні продовжують займати не останнє місце в структурі інфекційної патології: збільшення числа тяжких форм ГКІ, розвиток ускладнень, летальні випадки. Загальна летальність за 12 років складає 0,3 %. У 100 % померлих в сечі були присутні лейкоцитурія, хибна протеїнурія, еритроцетурія, підвищення вмісту у плазмі крові залишкового азоту, сечовини, азоту сечовини. Відповідні зміни під час лабораторного дослідження 266-ти пацієнтів хворих на ГКІ сальмонельозної та клебсієльозної етиології за 2001 рік виявлені у 200 хворих, що становить 75 %, із 50-ти дітей - у 45-ти (90 %). Згідно з даними аналізу історій хвороб за 2005 рік із 115-ти пацієнтів у 10-ти (8,7 %) виділено S.Tnteritidis в сечі та фекаліях, у 2-х - тільки із сечі. Бактеріологічне дослідження у разі гастроінтестинальної форми сальмонельозу має і діагностичне значення, оскільки у 1,7 % таких хворих збудник було виявлено лише із сечі, таким чином потрібно проводити дезінфекацію не лише фекалій але й сечі хворих ГКІ.

Острые кишечные инфекции (ОКИ),вызванные сальмонеллами и клебсиеллами в нашей стране продолжают занимать не последнее место в структуре инфекционной патологии: часто регистрируются тяжелое течение, развитие осложнений, летальные исходы. Общая летальность за 12 лет составляет 0,3 %. У 100 % умерших в моче обнаружены лейкоцитурия, протеинурия, эритроцитурия, повышение концентрации в крови остаточного азота, мочевины, креатинина. Такие же изменения в мочи среди 266-ти пациентов, страдающих ОКИ сальмонеллезной и клебсиеллезной этиологии, за 2001 год определены у 200 больных, что составляет 75 %; из 50-ти детей- у 45-ти (90 %). Согласно данным анализа истории болезней за 2005 год, из 115-ти пациентов у 10-ти (8,7 %) выделено S. Enteritidis в моче и фекалиях, у 2-х - только из мочи. Бактериологические исследование при гастроинтерстициальной форме сальмонеллеза имеет и диагностическое значение, т.к. у 1,7% таких больных возбудитель был выявлен только из мочи, следовательно обезвреживанию подлежит и моча больных ОКИ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.16-1

Шифр НБУВ: Ж15869 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського