РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000413297<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гурова А. І. 
Вплив фізичних вправ і масажу на навчання малювання дітей, хворих на ДЦП / А. І. Гурова // Наука і освіта. - 2010. - № 6. - С. 61-63. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено вплив фізичних вправ, масажу та інших засобів фізичної реабілітації на навчання малюванню дітей молодшого шкільного віку, хворих на ДЦП (спастичну диплегію), яку визначено найбільш поширеною формою ДЦП, котра характеризується тетрапарезом, за цього руки уражено в меншій мірі, ніж ноги. Представлено структуру експериментальних занять, до яких було введено підготовчо-адаптаційний етап із застосуванням фізичних вправ, масажу, термінальної дії на руки, після чого проводилися фізкульт хвилинки,застосовувався музичний та віршований супровід, самі заняття проводилися із застосуванням інтерактивних методів, створенням проблемних ситуацій, які активізували пізнавальні можливості учнів (тривалість заняття, як і в контрольній групі, складала 30 хв.). У результаті експерименту середній показник якості виконання завдань покращився в експериментальній групі на 3 бали, що складає 50 %, а час виконання завдань у середньому скоротився на 6 хв., що складає 60 % порівняно з контрольною групою. Підсумовано, що позитивна динаміка якості на заняттях з малювання за удосконаленою методикою свідчить про покращення рухів дрібної моторики рук дітей завдяки застосуванню фізичних вправ, масажу, контрастних ванн для рук.

Исследовано влияние физических упражнений, массажа и других средств физической реабилитации на обучение рисованию детей младшего школьного возраста, больных ДЦП (спастической диплегией), которая определена как наиболее распространенная форма ДЦП, характеризующаяся тетрапарезом, при этом руки поражены в меньшей мере, чем ноги. Представлена структура экспериментальных занятий, в которые был введен подготовительно-адаптационный этап с применением физических упражнений, массажа, терминального воздействия на руки, после чего проводились физкультминутки, применялось музыкальное и стихотворное сопровождение, сами занятия проводились с применением интерактивных методов, созданием проблемных ситуаций, которые активизировали познавательные способности учеников (длительность занятия, как и в контрольной группе, составляла 30 мин.). В результате эксперимента средний показатель качества выполнения заданий улучшился в экспериментальной группе на 3 балла, что составляет 50 %, а время выполнения заданий в среднем сократилось на 6 мин., что составляет 60 % по сравнению с контрольной группой. Подытожено, что положительная динамика качества на занятиях по усовершенствованной методике свидетельствует об улучшении движений мелкой моторики детей благодаря применению физических упражнений, массажа, контрастных ванн для рук.

The article considers peculiarities of influence of physical methods on improvement of drawing quality of junior schoolchildren ill with spastic cerebral palsy.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського