РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000413318<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яценко Т. С. 
Динамика психики и методы ее глубинного познания / Т. С. Яценко // Наука і освіта. - 2010. - № 3. - С. 168-171. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Представлена "Модель внутренней динамики психики". Приведен критический анализ дискретно-деятельностных позиций в исследованиях феномена психического в советской психологии. Акцентировано внимание на определении нового направления в социотренинге с гуманистической ориентацией, развитие которого опиралось на целостный феномен психики в единстве сознательной и бессознательной сфер. Раскрыта функциональная взаимозависимость компонентов глубинной психокоррекции по методу активного социально-психологического обучения. На основе сравнительного анализа особенностей сознательного и бессознательного доказано, что они являются проявлениями одной и той же целостной психики и в то же время ее противоположностями через разнонаправленность по ориентации на ценности. В диаде "бессознательное - сознательное" выделены глубинно-психологические ценности, которые семантически его структурируют. Для сознательного - это идеал "Я", который может сознательно очерчиваться, определяться, для бессознательного - идеализированное "Я", опирающееся на условные ценности детства. "Модель внутренней динамики психики" демонстрирует структуру психики на основе системного синтеза линейных взаимозависимостей, зависимость успеха психокоррекции от понимания функционирования психики, которая включает в себя как "вертикальные", таки "горизонтальные" аспекты. На точке пересечения вертикальных и горизонтальных зависимостей возможно целостное познание психики человека в динамике взаимосвязей сознательных и бессознательных подструктур.

Наведено "Модель внутрішньої динаміки психіки". Проведено критичний аналіз дискретно-діяльнісних позицій у дослідженнях феномену психічного в радянській психології. Акцентовано увагу на визначенні нового напряму в соціотренінгу з гуманістичною орієнтацією, розвиток якого базується на цілісному феномені психіки в єдності свідомої та несвідомої сфер. Розкрито функціональну взаємозалежність компонентів глибинної психокорекції за методом активного соціально-психологічного навчання. На підставі порівняльного аналізу особливостей свідомого та несвідомого доведено, що вони є проявами однієї і тієї ж цілісної психіки і водночас її протилежностями через різноспрямованість в орієнтації на цінності. У діаді "несвідоме - свідоме" виділено глибинно-психологічні цінності, які семантично його структурують. Для свідомого - це ідеал "Я", що може свідомо окреслюватися, визначатися, для несвідомого - ідеалізоване "Я", що спирається на умовні цінності дитинства. "Модель внутрішньої динаміки психіки" демонструє структуру психіки на підставі системного синтезу лінійних взаємозалежностей, обумовленість успіху психокорекції від розуміння функціонування психіки, яка включає в себе як "вертикальні", так і "горизонтальні" аспекти. На точці перетину вертикальних і горизонтальних залежностей можливе цілісне пізнання психіки людини в динаміці взаємозв'язків свідомих і несвідомих підструктур.

The article interprets the essence of such phenomenon as psyche, investigates dynamics of its depth cognition. The author demonstrates "the model of internal dynamics of psyche" worked out by an academic of The Academy of Pedagogical Sciences of Ukraine Yatsenko T.S. and shows functional interdependency of its components.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю932.2-953.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського