РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000413370<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Міхова А. Г. 
Емоції і прояви емоцій: історичний екскурс (Стресові та стресоподібні стани) / А. Г. Міхова // Наука і освіта. - 2010. - № 3. - С. 95-98. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто класифікації емоцій та почуттів у філософії, починаючи від античної до класичної західноєвропейської філософської думки, генезис сутності категорії "емоції", які в античній філософії не виділялись в окрему галузь, а об'єднувались з пізнавальними процесами, заснування емпіричного методу, сутність якого полягає в пізнанні світу за допомогою почуттів, які збагачуються розумом, спроби впорядкування емпіричного матеріалу про прояви емоцій та переведення їх на мову дефініцій. Висвітлено теоретичні аспекти дослідження у вітчизняній і зарубіжній психології особливостей вивчення емоційної сфери особистості, детермінованих змістом людських почуттів, їх спрямованістю на об'єкти і яке відношення до них людини вони виражають, зв'язок мислення, інтелекту й емоційних процесів, позитивну та негативну спрямованість емоцій, їх вплив на особистість. Акцентовано увагу на розгляді таких емоційних станів особистості як настрій; види емоцій: афекти, пристрасть; психологічний стан людей за умов стресу, його види, фази перебігу. В управлінні становлення особистості важливим фактором є виховання емоційності людини та формування її почуттів. Обгрунтовано зв'язок процесу виховання емоційної культури особистості з вихованням самої особистості. Зазначено, що морально, естетично вихованою людиною є той, у кого знання норм і правил поведінки поєднуються з почуттями. Встановлено, що в систематизованому знанні емоційної сфери мають потребу ряд галузей соціальної практики, а особливо найважливіша з них - галузь виховання.

Рассмотрены классификации эмоций и чувств в философии, начиная от античной и завершая классической западноевропейской философской мыслью. Представлен генезис сущности категории "эмоции", которые в античной философии не выделялись в отдельную отрасль, а объединялись с познавательными процессами. Рассмотрены эмпирический метод, сущность которого заключается в познании мира посредством чувств, обогащенных разумом, попытки упорядочения эмпирического материала о проявлениях эмоций и перевод их на язык дефиниций. Освещены теоретические аспекты исследования в отечественной и зарубежной психологии особенностей изучения эмоциональной сферы личности, детерминированной содержанием человеческих чувств, их направленностью на объекты и какое отношение к ним человека они выражают, связь мышления, интеллекта и эмоциональных процессов, положительную и отрицательную направленность эмоций, их влияние на личность. Акцентировано внимание на рассмотрении таких эмоциональных состояний личности как настроение, виды эмоций: аффекты, страсти; психологическое состояние людей в условиях стресса, его виды, фазы протекания. В управлении становлением личности важным фактором является воспитание эмоциональности человека и формирования его чувств. Обоснована связь процесса воспитания эмоциональной культуры личности с воспитанием самой личности.

Резюмировано, что морально, эстетически воспитанным человеком является тот, у кого знания норм и правил поведения сочетаются с чувствами. Установлено, что в систематизированном знании эмоциональной сферы нуждается ряд отраслей социальной практики, особенно важная из них - отрасль воспитания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21 + Ю984.010.2-990.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського