РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000413624<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Літовченко О. В. 
Патогенетичні механізми заїкання / О. В. Літовченко // Наука і освіта. - 2010. - № 6. - С. 109-114. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Висвітлено праці вітчизняних і зарубіжних учених і практиків, спрямовані на виявлення причин і механізмів заїкання, а також на визначення невирішених і дискусійних моментів у методиці подолання даного мовленнєвого розладу в дітей. Виділено етапи формування різних видів патології системи мовлення у дітей (з неврозоподібною формою, невротичною формою). Акцентовано увагу на явищі логофобії як вторинної невротичної патологічної реакції та особливостях її вияву і наслідків у дітей, підлітків та дорослих. Стверджується, що за неврозоподібного заїкання необхідно приділяти увагу стимуляції міжпівкульної взаємодії й розвитку інтегративної діяльності головного мозку шляхом використання тілесно-орієнтованих підходів у психокорекційній і розвивальній роботі з дітьми. Підсумовано, що накопичено досить переконливий клінічний, фізіологічний, психолого-педагогічний досвід вивчення заїкання, який свідчить про наявність як мінімум двох патогенетичних механізмів заїкання, разом із тим дані про центральний нейрофізіологічний механізм цього мовленнєвого розладу є суперечливими.

Освещены труды отечественных и зарубежных ученых и практиков, направленные на выявление причин и механизмов заикания, а также определение нерешенных и дискуссионных моментов в методике преодоления данного речевого расстройства у детей. Выделены этапы формирования различных видов патологии системы речи у детей (с неврозоподобной формой, невротической формой). Акцентировано внимание на явлении логофобии как вторичного невротической патологической реакции и особенностях ее проявления и последствия у детей, подростков и взрослых. Утверждается, что при неврозоподобном заикании необходимо уделять внимание стимуляции межполушарного взаимодействия и развития интегративной деятельности головного мозга путем использования телесно-ориентированных подходов в психокоррекционной и развивающей работы с детьми. Подытожено, что накоплен достаточно убедительный клинический, физиологический, психолого-педагогический опыт изучения заикания, который свидетельствует о наличии как минимум двух патогенетических механизмов заикания, вместе с тем данные о центральном нейрофизиологическом механизме данного речевого расстройства являются противоречивыми.

The article analyzes some pathogenic mechanisms of neurotic form of stammering' ascertains causes and conditions of stammering appearance and the ways of ins overcoming.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч437.923 + Р733.684.024.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського