РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000413728<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чачко С. Л. 
Прояви толерантності та інтолерантності у змісті етнічних стереотипів сучасної української молоді / С. Л. Чачко // Наука і освіта. - 2010. - № 1. - С. 76-82. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено результати дослідження проявів толерантності та інтолерантності у змісті етнічних стереотипів сучасної української молоді віком від 20-ти до 26-ти років. Виявлено особливості етнічних авто-і гетеростереотипів у двох групах української молоді: групі з крайніми націоналістичними поглядами і групі, що характеризується толерантним ставленням до представників інших етнічних груп. Використано метод вільних асоціацій та додаткову методику для дослідження емоційно-оцінного компонента етнічного стереотипу, що складається з 10 біполярних шкал з оцінними характеристиками, за якими опитувані повинні оцінити кожну з 12 національностей, використаних в асоціативному методі. Виходячи з когнітивної та емоційної складових, проаналізовано результати, одержані в процесі дослідження, для обробки яких використано метод конвент-аналізу, що дозволив звести обширне поле асоціацій до найчастіше згадуваних тем. Розглянуто найбільш характерні стереотипні реакції відносно таких національностей, як: азербайджанець, африканець, чеченець, росіянин, німець, єврей, англієць, француз, українець, естонець, американець. Констатовано, що недостатня кількість і якість соціальних програм, направлених на розвиток толерантного відношення до людей незалежно від їх національності, кольору шкіри і віросповідання, а також нестійка політична і економічна ситуація в країні породжують таке негативне явище в нашому житті, як крайній радикальний націоналізм, етнічна інтолерантність.

Освещены результаты исследования проявлений толерантности и интолерантности в содержании этнических стереотипов современной украинской молодежи в возрасте от 20-ти до 26-ти лет. Выявлены особенности этнических авто-и гетеростереотипов в двух группах украинской молодежи: группе с крайними националистическими взглядами и группе, характеризующейся толерантным отношением к представителям других этнических групп. Использован метод свободных ассоциаций и дополнительная методика для исследования эмоционально-оценочного компонента этнического стереотипа, состоящая из 10 биполярных шкал с оценочными характеристиками, по которым опрашиваемые должны оценить каждую из 12 национальностей, использованных в ассоциативном методе. Исходя из когнитивной и эмоциональной составляющих, проанализированы результаты исследования, для обработки которых использован метод конвент-анализа, позволяющий свести обширное поле ассоциаций к наиболее часто упоминаемым темам. Рассмотрены наиболее характерные стереотипные реакции отношения к таким национальностям, как: азербайджанец, африканец, чеченец, русский, немец, еврей, англичанин, француз, украинец, эстонец, американец.

Констатировано, что недостаточное количество и качество социальных программ, направленных на развитие толерантного отношения к людям независимо от их национальности, цвета кожи и вероисповедания, а также неустойчивая политическая и экономическая ситуация в стране порождают такое негативное явление в нашей жизни, как крайний радикальный национализм, этническая интолерантность.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) + С5*425*332.1-723.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського