РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000413743<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Негриенко И. А. 
Психологические средства профилактики супружеских конфликтов как фактор предупреждения возникновения психотравмирующих деструкций в семье / И. А. Негриенко // Наука і освіта. - 2010. - № 3. - С. 98-102. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Рассмотрены основные причины возникновения конфликтов в семье, которые специфичны для разных стадий развития семьи. Выделены такие психотравмирующие переживания, как состояние полной семейной неудовлетворенности, "семейная тревога", нервно-психическое напряжение и состояние вины. Экспериментально исследовано деструктивное влияние причин, вызывающих конфликты, на семейно-ролевое взаимодействие супругов. Выявлено, что взаимосвязь сфер конфликтности свидетельствует о наличии круговой каузальности семейных конфликтов. Результаты представлены в таблицах. Доминирующим фактором, кроме того, есть высокая конфликтность в ролевых сферах, которая является следствием несогласованности личностных потребностей брачных партнеров в сотрудничестве и эмоциональной поддержке, влияющей на общую удовлетворенность супружеским общением в семье. Наиболее конфликтогенными у современных супругов выступают интимно-сексуальная, хозяйственно-бытовая, эмоционально-терапевтическая и сфера социальной активности супругов. Установлено что наличие конфликта в одной из сфер взаимодействия проектируется на другие стороны и влияет на общую оценку уровня конфликтности в семье и удовлетворенность браком супругов. Перспективным направлением дальнейших исследований является разработка и внедрение в практику семейного консультирования психокоррекционного тренинга "Семья выбирает конструктивный конфликт".

Розглянуто основні причини виникнення конфліктів у сім'ї, які специфічні для різних стадій розвитку сім'ї. Виділено такі психотравмувальні переживання, як стан повної сімейної незадоволеності, "сімейна тривога", нервово-психічна напруга та стан провини. Експериментально досліджено деструктивний вплив причин, що викликають конфлікти, на сімейно-рольову взаємодію подружжя. Виявлено, що взаємозв'язок сфер конфліктності свідчить про наявність кругової каузальності сімейних конфліктів. Домінуючим чинником, крім того, є висока конфліктність у рольових сферах, яка є наслідком неузгодженості особистісних потреб шлюбних партнерів у співпраці і емоційної підтримки, що впливає на загальну задоволеність подружнім спілкуванням у сім'ї. Найбільш конфліктогенними у сучасного подружжя є інтимно-сексуальна, господарсько-побутова, емоційно-терапевтична та сфера соціальної активності подружжя. Результати дослідження подано в таблицях. Встановлено, що наявність конфлікту в одній зі сфер взаємодії проектується на інші сторони і впливає на загальну оцінку рівня конфліктності в сім'ї та задоволеність шлюбом подружжя. Перспективним напрямком подальших досліджень є розробка та впровадження в практику сімейного консультування психокорекційного тренінгу "Сім'я вибирає конструктивний конфлікт".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-73 + Ю949.246 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського