РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000414869<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ковчин Н. 
Диференційоване навчання та комплексне дослідження ефективності дидактичного процесу / Н. Ковчин // Вища шк.. - 2008. - № 8. - С. 42-48. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто аналіз ефективності дидактичного процесу шляхом його комплексного дослідження як важливий етап у процесі впровадження диференційованого навчання в педагогічну практику. Окреслено принципи комплексного підходу: принцип комплексності, системності, послідовності й поетапності, постійності й безперервності. Зосереджено увагу на таких індивідуальних особливостях як навчання та працездатність, що враховуються під час дослідження дидактичного процесу. Розкрито сутність комплексної методики дослідження дидактичного процесу в ході диференційованого навчання, що складається з двох компонентів: педагогічного та психологічного, і яку можна також використовувати для дослідження ефективності інших нових технологій, вивченні в цілому ефективності дидактичного процесу. Акцентовано увагу на педагогічний компонент методики, в основу якого покладено модель з системно-структурним підходом, згідно з яким мислення розглядається як складна система, що має свої основні взаємопов'язані компоненти: змістовий (знання), операційний (способи діяльності) та мотиваційний (стимул діяльності). Наведено результати досліджень і рекомендації для педагогів і шкільних психологів, які впроваджують диференційоване навчання у практику.

Рассмотрен анализ эффективности дидактического процесса путем его комплексного исследования как важный этап в процессе внедрения дифференцированного обучения в педагогическую практику. Определены принципы комплексного подхода: принцип комплексности, системности, последовательности и поэтапности, постоянности и беспрерывности. Сосредоточено внимание на таких индивидуальных особенностях как обучаемость и работоспособность, которые учитываются во время исследования дидактического процесса. Раскрыта суть комплексной методики исследования дидактического процесса в ходе дифференцированного обучения, состоящая из двух компонентов: педагогического и психологического, и которую можно также использовать для исследования эффективности других новых технологий, изучении в целом эффективности дидактического процесса. Акцентировано внимание на педагогический компонент методики, в основу которого положена модель с системно-структурным подходом, в соответствии с которым мышление рассматривается как сложная система, которая имеет свои основные взаимосвязанные компоненты: содержательный (знание), операционный (способы деятельности) и мотивационный (стимул деятельности). Приведены результаты исследований и рекомендации для педагогов и школьных психологов, которые внедряют дифференцированное обучение в практику.

The analysis of the efficiency of the didactic process by way of its complex investigation is viewed as an important stage in the process of introducing differential teaching into pedagogical practice.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.204 + Ю983.513.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23773 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського