РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000414983<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кліменко В. 
Наступність як основа підготовки сучасних фахівців технічного профілю / В. Кліменко // Вища шк.. - 2010. - № 7/8. - С. 57-63. - укp.

Розглянуто проблему наступності як підгрунтя безперервної підготовки в системі "бакалавр - спеціаліст - магістр" і як проблему поколінь кафедри. Розкрито наступність в аспектах навчання, середовища кафедри, у навчальному та виховному процесах. Зазначено, що сталість підготовки фахівців, наступність, яка має міждисциплінарний характер, гарантує якісний рівень випускника, його швидку адаптацію в робочому середовищі. Акцентовано на обов'язковій присутності наступності для ефективного і творчого функціонування кафедр, що за значного вікового розриву (40 років і більше) налагодження наступності відбувається важко, а брак внутрішньокафедральної наступності позначається на навчальному процесі. На прикладах показано, що за останні роки навчальний процес супроводжується чи не щорічними змінами навчальних планів (обсяг лекцій за зростання інформаційної бази знизився втричі, дисципліна, що завершує тематичний цикл, читається на початку циклу, дія загальних законів діалектики у технічних ВНЗ ілюстровано далекими від фаху студентів прикладами тощо). Як застосування наступності запропоновано патріотичне виховання студентської молоді, а саме: під час викладання спеціальних дисциплін необхідно "перекинути місток" до прикладів практичного застосування, розповідати про роль вітчизняних науковців та інженерів у досягненні теоретичних чи експериментальних результатів тощо.

Проблема преемственности рассмотрена как основа непрерывной подготовки в системе "бакалавр - специалист - магистр" и как проблема поколений кафедры. Раскрыта преемственность в аспектах обучения, среды кафедры, в учебном и воспитательном процессах. Указано, что устойчивость подготовки специалистов, преемственность, которая имеет междисциплинарный характер, гарантирует качественный уровень выпускника, его быструю адаптацию в рабочей среде. Акцентировано внимание на обязательности присутствия преемственности для эффективного и творческого функционирования кафедр, что при значительном возрастном разрыве (40 лет и более) налаживание преемственности происходит трудно, а нехватка внутрикафедральной преемственности сказывается на учебном процессе. На примерах показано, что в последние годы учебный процесс сопровождается едва ли не ежегодными изменениями учебных планов (объем лекций при росте информационной базы снизился втрое, дисциплина, завершающая тематический цикл, читается в начале цикла, действие общих законов диалектики в технических вузах иллюстрировано далекими от профессии студентов примерами и т.п.). Предложено в качестве применения преемственности патриотическое воспитание студенческой молодежи, а именно: во время преподавания специальных дисциплин необходимо "перебросить мостик" к примерам практического применения, рассказывать о роли отечественных ученых и инженеров в достижении теоретических или экспериментальных результатов и т.п.

The observance of the principle of continuity, especially if it is about the methods of developing curricula and working programmes, is considered to be the basis for training modern specialists of technical type.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.207

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23773 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського