РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000415409<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Максименко С. 
Диференційоване навчання. До проблеми психологічного супроводу / С. Максименко // Дир. шк., ліцею, гімназії. - 2008. - № 5. - С. 13-17. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Обгрунтовано тезу про відокремленість навчальної діяльності від набуття знань і умінь, бо тільки така діяльность робить людину все більш здатною керувати своїми діями, спрямовувати їх на досягнення передбачуваних цілей, які індивід висуває, спираючись на прийняті суспільством норми та цінності. Зазначено, що навчальна діяльність характеризується надзвичайно великими індивідуальними відмінностями. Описано внутрішньо індивідуальні особливості й міжіндивідуальні відмінності тих, хто навчається, які тісно пов'язані між собою. Поставлено завдання щодо концептуальної визначеності утворення і виокремлення груп учнів з різними індивідуально-психологічними властивостями для здійcненя диференційованого навчання. Сформульовано три методологічні тези для розв'язання цієї задачі: навчання є спільна діяльність вчителя і учня; співвідношення навчання (у викладеному сенсі) і розвитку учня; застосування генетико-моделювального методу для вивчення цього глобального явища. Відзначено найбільш суттєве у цьому методі, логіка якого дозволяє зрозуміти людську особистість як відпочаткову цілісність, що саморозвивається. На прикладі початкової школи доведено, що завдання навчання і супроводу молодших школярів полягає у формуванні того, що має назву "індивідуальний стиль діяльності", хоча у традиційній науці прийнято вважати, що це новоутворення з'являється у дітей лише в старших класах школи. Зазначено, що "вміння вчитися" - це й є індивідуальний стиль навчання, в якому досягається гармонійність індивідуальних особистісно-створюючих процесів і соціальної взаємодії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.204 + Ю984.030.2-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22620 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського