РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000416065<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Митюхина В. П. 
Обучение учеников начальной школы с учетом антропологических аспектов развития (методические рекомендации) / В. П. Митюхина // Наша шк.. - 2010. - № 4. - С. 86-89. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Рассмотрены антропологические закономерности развития ребенка, рекомендации для понимания основных тенденций развития детей в начальной школе. Охарактеризован процесс обучения в вальдорфских школах. Отмечены антропологические особенности ребенка в I классе, когда ребенок воспринимает мир в его единстве и целостности, поэтому значимость имеют игры и упражнения в круге; во II классе ребенок начинает овладевать своей телесностью; формируется внутренний мир ребенка; это последний год гармоничных взаимоотношений с миром и сохранения состояния внутреннего равновесия. Отмечено значение использования в учебном процессе подвижных игр, уроков искусства, проведение которых помогает формировать индивидуальный внутренний мир детей. Освещены особенности психического развития детей 9 - 10 лет. Акцентировано внимание на значении уроков музыки и физкультуры для здорового развития детей. Общей целью преподавания в первых трех классах можно определить ознакомление с окружающей средой и трудом человека, в IV классе начинается четкая дифференциация от ближайшего окружения, расширяясь как в пространстве, так и во времени.

Розглянуто антропологічні закономірності розвитку дитини, рекомендації для розуміння основних тенденцій розвитку дітей у початковій школі. Охарактеризовано процес навчання у вальдорфських школах. Відзначено антропологічні особливості дитини в І класі, коли вона сприймає світ у його єдності та цілісності, тому значущість мають ігри і вправи в колі; в II класі дитина починає оволодівати своєю тілесністю; формується внутрішній світ дитини; це останній рік гармонійних взаємин зі світом і збереження стану внутрішньої рівноваги. Наголошено на значенні використання в навчальному процесі рухливих ігор, уроків мистецтва, проведення яких допомагає формувати індивідуальний внутрішній світ дітей. Висвітлено особливості психічного розвитку дітей 9 - 10 років. Акцентовано увагу на значенні уроків музики і фізкультури для здорового розвитку дітей. Як спільну мету викладання в перших трьох класах визначено ознайомлення з навколишнім середовищем і працею людини, в IV класі починається чітка диференціація від найближчого оточення, розширюючись як у просторі, так і в часі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221 + Ю983.402.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21367 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського