РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000418218<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Панченко В. 
Іван Мазепа очима Гоголя й Шевченка / В. Панченко // Освіта і упр.. - 2007. - 10, № 3/4. - С. 135-144. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто образ І.Мазепи в творчості М.Гоголя і Т.Шевченка. Особливу увагу приділено вивченню періоду творчості М.Гоголя, на який припадає пік української тематики (1833 - 1837 рр.), в контексті якого з'явилися його "Роздуми Мазепи" як один із фрагментів майбутнього чотиритомного твору про історію України. Проаналізовано сюжет "Роздумів Мазепи", написаний рукою не стільки історика, скільки художника, який прагне зазирнути у внутрішній світ героя, збагнути логіку його вчинку. Розкрито двоїстість позиції письменника у даному творі, що обумовила виникнення гоголівських метаморфоз і психологічних роздумів, результатом яких у 1840-х рр. стало злиття в свідомості митця України й Московщини в абстрактну православну Русь з її месіанським призначенням. Висвітлено образ опального гетьмана в історичних творах Т.Шевченка-поета, зокрема, охарактеризовано поеми "Іржавець" і "Чернець". Викладено результати порівняльного дослідження поглядів Т.Шевченка та М.Гоголя щодо ідеї української волі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 + Ш5(4УКР)5-4 + Т3(4УКР)462-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15566 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського