РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000418870<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дем'яненко Н. М. 
Система тьюторства: актуалізація ретродосвіду Великої Британії для вищої школи України / Н. М. Дем'яненко // Постметодика. - 2007. - № 6. - С. 15-18. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено історичний аналіз еволюції феномену тьюторства в середній - вищій школі Великобританії. Обгрунтовано його особистісно-соціалізуючу спрямованість у професійному розвитку студентів. Зосереджено увагу на історії громадських шкіл, в яких наставництво (тьюторство) на практиці відтворювало принцип неподільності освіти та виховання. Визначено соціальний статус тьютора, який був значно нижчим у порівнянні зі статусом вихованців, що не могло не впливати на його ставлення до учнів з різним соціальним становищем. Розкрито зміст дискусій про шкільну та домашню освіту. Визначено переваги домашньої освіти та недоліки шкільного наставництва відомого філософа, педагога та громадського діяча Дж.Локка. Доведено доцільність впровадження тьюторських занять у практику ВНЗ на прикладі діяльності кафедри історії освітньо-виховних систем і технологій НПУ ім. М.П.Драгоманова на спеціальності магістерського рівня підготовки "Педагогіка вищої школи". Визначено перспективні напрями розвитку тьюторства у даному навчальному закладі.

Проведен исторический анализ эволюции феномена тьюторства в средней и высшей школе Великобритании. Обоснована его личностно-социализирующая направленность в профессиональном развитии студентов. Сосредоточено внимание на истории общественных школ, в которых наставничество (тьюторство) на практике осуществляло принцип неделимости образования и воспитания. Рассмотрен социальный статус тьютора, который был значительно ниже статуса воспитанников, что не могло не влиять на его отношение к ученикам разного социального состояния. Раскрыто содержание дискуссий о школьном и домашнем образовании. Показаны преимущества домашнего образования и недостатки школьного наставничества известного философа, педагога и общественного деятеля Дж.Локка. Доказана целесообразность внедрения тьюторских занятий в практику высшего учебного заведения на примере деятельности кафедры истории образовательно-воспитательных систем и технологий НПУ им. М.Драгоманова на специальности магистерского уровня подготовки "Педагогика высшей школы". Намечены перспективные направления развития тьюторства в данном учебном заведении.

The historical analysis of the tutor phenomenon in secondary and higheer school in Great Britain hass done. Its personal-sociality direction in professional student's development was substantiated. The expediency of incyulcation tutor lessons has proved in practice of our country higher educational institution.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4ВЕЛ) + Ч481.42 + Ч484(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського