РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000419727<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коломієць Н. 
Формування ціннісних орієнтацій у підлітковому віці / Н. Коломієць // Нова пед. думка. - 2010. - № 3. - С. 41-43. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Доведено, що особистості, яка формується, необхідно спілкуватися з людьми високої моралі та культури, тим самим переймаючи їх духовні цінності на прикладі, а не на словах. Наголошено, що потреба визначення особистісних цінностей є одною з найважливіших потреб особистості, і в підлітковому віці вона проявляється найяскравіше. Виявлено, що на розвиток особистості впливає дві групи факторів - внутрішні (сприйняття свого зовнішнього вигляду, внутрішній стан), та зовнішні (сім'я, навчальний колектив, вулиця, тобто соціальне оточення), причому домінування тих чи інших факторів у певний момент розвитку особистості, як правило, є нестабільним, мінливим (у дошкільному віці найбільший вплив мають батьки та вихователі, у шкільному - однолітки, у підлітковому - соціальні групи, ЗМІ, політичні партії). Увагу акцентовано на тому, що для наслідування підліток підсвідомо шукає особистість, яка втілює всі його прагнення.

Доказано, что формирующейся личности, необходимо общаться с людьми высокой морали и культуры, тем самым перенимая их духовные ценности на примере, а не на словах. Отмечено, что необходимость определения личностных ценностей является одной из важнейших потребностей личности, и в подростковом возрасте она проявляется наиболее ярко. Выявлено, что на развитие личности влияет две группы факторов - внутренние (восприятие своего внешнего вида, внутренние состояние) и внешние (семья, учебный коллектив, улица, т.е. социальное окружение), причем преобладание тех или иных факторов в определенный момент развития личности, как правило, является нестабильным, изменчивым (в дошкольном возрасте наибольшее влияние имеют родители и воспитатели, в школьном - ровесники, в подростковом - социальные группы, СМИ, политические партии). Внимание акцентировано на том, что для подражания подросток подсознательно ищет личность, которая воплощает все его стремления.

The article analyzes the peculiarities of personality during teenage years. Outlines the system of the value orientations of the younger generation, ways to overcome crisis situations.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського