РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000420098<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Олійник А. І. 
Болонські домовленості як правове й організаційне підгрунтя інноваційного розвитку освіти / А. І. Олійник // Вища освіта України. - 2006. - № 4. - С. 14-20. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Простежено розвиток процесу об'єднання освітніх систем Європи. Наведено основні завдання (1971 р.), спрямовані на формування спільного освітнього простору. Звернено увагу на те, що об'єднання освіти - один зі способів Європи утримувати конкурентні позиції на світовому ринку. Розкрито заходи, які свідчать про те, що США першими почали розглядати освіту як інструмент радикальних інновацій і створення конкурентних переваг: значне зростання обсягів вищої освіти, які наближаються до обсягів освіти середньої; висока інституційна ініціатива тощо. Акцентовано увагу на американській системі оцінювання знань, яку було адаптовано європейцями як єдину систему залікових одиниць (ЕСТS). Розкрито її ідею та призначення , зокрема, забезпечення мобільності студентів, викладачів та фахівців. Проаналізовано найважливіші правові документи 1976 - 2001 рр., які конкретизують завдання вищої освіти і закріплюють спільні освітні цінності. Досліджено інноваційні зміни в Україні, ініційовані болонськими домовленостями. Визначено, що інтеграція науки і вищої освіти в стратегічному плані є важливим фактором розвитку науково-освітньої сфери і всього суспільства. Підтримано пропозицію Л.Федулової щодо розробки в Україні Державної цільової програми "Інтеграція науки і вищої освіти". Визначено шість напрямів програми, реалізація яких забезпечить розвиток нового інноваційного циклу вітчизняної освіти й економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4) + Ч484(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23569 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського