РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000420131<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дзвінчук Д. 
Засади управління і вибір цілей діяльності освітньої системи в контексті європейського виміру / Д. Дзвінчук // Вища освіта України. - 2006. - № 2. - С. 20-26. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Висловлено припущення про наближення середньої та вищої школи України до моменту переходу на істотно нову траєкторію розвитку освіти. Висвітлено політичні, економічні та соціальні ознаки настання критичної точки. Вміщено дані про кількісне зростання студентів за останні десять років. Спрогнозовано у недалекому майбутньому виникнення конкурсів між ВНЗ за потенційних студентів. Вказано на необхідність керівників освітньої системи і ВНЗ спиратися на нові філософські, соціальні, політичні й педагогічні уявлення і підходи. Зазначено, що філософи дійшли згоди щодо необхідності орієнтації діяльності навчально-виховної системи на формування громадянина нової України, проте не вирішено питання реалізації задумів. Акцентовано увагу на рішенні політичного керівництва України про створення концепції та пов'язаного з нею плану модернізації освітнього наукового комплексу. Подано оцінку досягнень освітніх інновацій в Україні 1991 - 2004 рр., відображено причини обмеженої результативності реформ. За результатами аналізу особливостей головних політичних моделей освіти у розвинених країнах: наполеонівської, гумбольдтівської (берлінської), ньюменівської (британської) і американської - зроблено висновок, що в політичних аспектах стратегії і тактики управління вищою освітою західні країни відзначаються високою та історично сформованою різноманітністю. Висвітлено досвід Заходу у виборі основи наукового забезпечення стратегії і тактики діяльності освітньої системи.

Розглянуто філософський аспект потенційних змін, пов'язаний зі стратегією процесу соціалізації нових генерацій і вибором найвищих цілей в діяльності всього суспільства. Розкрито зміст підходів до визначальних принципів орієнтації освіти США і країн Європейського Союзу. Показано сутність відмінності їх суспільних орієнтацій. Доведено цивілізованність європейської суспільної орієнтації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4/8) + Ч34(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23569 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського