РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000420347<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ткаченко В. М. 
Історичні знання в контексті політизації історії та історизації політики (компетентнісний підхід) / В. М. Ткаченко // Вища освіта України. - 2009. - № 2. - С. 13-27. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Виокремлено (за комісією ЮНЕСКО) компетентнісні принципи освіти: навчитися жити разом; навчитися набувати знань; навчитися працювати; навчитися жити. Проаналізовано результати пропагандистських кампаній в Україні (відзначення 75-річчя Голодомору 1932 - 1933 рр. в Україні, 1020-річчя Хрещення Русі тощо), які мали б піднести дух патріотизму та пошанування до історичного минулого, а також вселити надію на краще майбутнє. Зроблено висновок, що в оцінці історичного минулого спрацюють не пропагандистські, а глибоко генетичні фактори соціонормативної культури українського народу - моральне право на критику минулих часів української історії могли б мати ті діячі сучасності, які б забезпечили широким масам населення надійний соціальний захист з боку нинішньої держави. Акцентовано увагу на таких питаннях: підстави соціального солідаризму у світі та в Україні, безпека та національна ідентичність; формування соціальної пам'яті; готовність істориків до того, щоб поняття наукової компетентності прямо стосувалася історії як науки, яка дає "об'єктивні" знання. Розкрито негативні наслідки для суспільства політизації історії та історизації політики. Обгрунтовано думку про опрацювання української національної ідеї як визначального чинника інтеграції українського суспільства, її пропаганди через освітньо-виховну й інформаційну сфери.

Thought of Ukrainian national idea processing as a crucial component of Ukrainian society's integration and its propaganda through educational and information spheres is asserted.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 е(0) л51 + Ч311.352.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23569 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського