РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000420560<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чуєва І. О. 
Психологія особистості дітей, хворих на бронхіальну астму / І. О. Чуєва // Пробл. заг. та пед. психології : зб. наук. пр.. - 2011. - 13, Ч. 2. - С. 455-462. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Доведено, що бронхіальна астма (БА) є хронічним соматичним захворюванням, в етіопатогенезі якого важливу роль відіграє психологічний фактор. Зросла роль психоемоційних і психосоціальних чинників в етіології і патогенезі даного захворювання в останні роки. Показано, що це одне з нечисленних захворювань, яке найчастіше виникає в перші десять років життя, тобто в дитячому віці. Доведено, що патогенний вплив на психіку людини має тяжкість перебігу захворювання, практична невиліковність, а також несприятливий прогноз з імовірністю інвалідизації і навіть летального результату. БА, з тяжкості свого протікання, є тим потужним фактором у житті людини, який змінює весь подальший хід його життя. Показано, що особливо сильно ця хвороба впливає на організм, що росте і формується, на психіку дитини. Виявлення закономірностей між видом і виразністю психоемоційних і психовегетативних розладів в залежності від важкості перебігу БА і тривалості захворювання, вказують на їх вторинність по відношенню до психосоматичних розладів і дозволяють намітити основні підходи до лікування БА - необхідність психокорекційних заходів, психо-фармакологічний вплив, які повинні стати важливими складовими комплексного лікування дітей, хворих на БА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.1-734 + Р733.412.202

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70437 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського