РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000420601<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шлімакова І. І. 
Особливості гендерних ролей учнів підлітково-юнацького віку / І. І. Шлімакова, Р. І. Білоус // Пробл. заг. та пед. психології : зб. наук. пр.. - 2011. - 13, Ч. 3. - С. 447-453. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Актуалізовано проблему впливу гендерних ролей на формування особистості. Розкрито сучасні бачення науковців щодо процесу розвитку та закріплення маскулінних, фемінних та андрогінних поведінкових атрибуцій. Акцентовано увагу на доцільності заохочення молоді до засвоєння кращих рис від обох статей, що сприятиме уникненню проявів упередженого ставлення до людей на підставі їх належності до певної статі. Емпірично досліджено особливості гендерних ролей учнів V, IX, XI класів. Визначено, що в цілому для дівчат характерною є фемінізація свого "Я" образу, для хлопців - маскулінізація. З'ясовано онтогенетичні закономірності стійкості тенденцій до загальноприйнятої нормативності "жіночності" та "мужності". Показано, що найбільш повно вони виявляються у ранньому юнацькому віці, менш виражено - у п'ятикласників, найнижчі показники у даному контексті мають старші підлітки. Доведено більшу схильність представників чоловічої статі до прояву андрогінних поведінкових форм. Зроблено припущення щодо яскравіше вираженої гнучкостість гендерно-рольової поведінки хлопців та потужніший потенціал соціально-адаптивного арсеналу їх психіки у порівнянні з ровесницями. Сприятливим віком для формування рис андрогінної поведінки в онтогенетичному проміжку, який вивчався, визначено період між 14 - 16-ма роками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.73 + Ю983.402 + С5*423.2*344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70437 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського