РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000420624<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лозова О. М. 
Етнічний гештальт-контекст як умова світосприйняття етносу / О. М. Лозова // Пробл. заг. та пед. психології : зб. наук. пр.. - 2011. - 13, Ч. 4. - С. 219-226. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто, з-поміж інших контекстів гештальту, етнічний гештальт-контекст. Визначено цей феномен як психологічну перцептивну ситуацію, в якій характер кожного елемента (знака) визначається його позицією й роллю у складі цілого (етнічної свідомості). Доведено відмінність семантичних особливостей перцепції тих самих об'єктів представниками різних етносів, що засвідчило наявність етнічного гештальт-контексту сприймання світу, який диференціюється від інших, соціокультурних (ментальнісних) контекстів сприймання. Перцепт, будучи суб'єктивованим утворенням, активізує у свідомості реципієнта властивий йому етнічний гештальт-контекст, крізь який свідомість апелює до етнічної картини (образу) світу, експлуатуючи етнічні константи як захисні механізми. Констатовано як етнокультурну, так і соціокультурну детермінованість сприймання об'єктів представниками однієї етнічної спільноти у проекції їх свідомості на культурні знаки, різні за культурним походженням, різної модальності та видових модифікацій, напрямків, жанрів. Знайшло своє емпіричнне підтвердження положення Р. Арнхейма про те, що цільові об'єкти перцепції доступні лише в їх гештальт-контекстах і тому не можуть бути сприйняті як такі, у своїй інваріантості й об'єктивності. Етнічнний гештальт-контекст детермінує властивості й функції елементів, вхідних до складу етнічної свідомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю955.3 + Ю958

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70437 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського