РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000422538<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Каспрук Н. А. 
Випадок періодичної хвороби, діагностованої на 22-му році перебігу / Н. А. Каспрук, А. М. Сокол // Інфекц. хвороби. - 2004. - № 3. - С. 70-72. - укp.

Важливим етапом підтвердження генетичної концепції періодичної хвороби було клонування в 1997 р. гена, відповідального за цю хворобу (MEFV - Mediterranean fever), та 8-ми мутацій гена. Одна з найпоширеніших мутацій (М694V) полягає в заміні валіну на метионін у позиції 694 та утворенні гаплотипів A, B, F, G тощо, які з різною частотою виявляються у вихідців із Середземномор'я. Наведений випадок періодичної хвороби цікавий зміною торакального синдрому на абдомінальний після 3 - 4 років від початку захворювання, доброякісним перебігом, без ознак розвитку амілоїдозу. Найбільш позитивно в лікуванні періодичної хвороби зарекомендував себе колхіцин, однак препарат ефективний у 80 - 85 % хворих. В даному випадку позитивний результат одержано у разі застосування ібупрофену. Оскільки випадки періодичної хвороби можуть траплятися в Україні і на сьогодні, знання особливостей періодичної хвороби дозволить зменшити число діагностичних помилок і випадків призначення необгрунтованого лікування.

Важным этапом подтверждения генетической концепции периодической болезни было клонирование в 1997 году гена, ответственного за эту болезнь (MEFV - Mediterranean fever), и 8 мутаций гена. Одна из самых распространенных мутаций (М694V) заключается в замене валина на метионин в позиции 694 и образовании гаплотипов A, B, F, G и др., которые с разной частотой проявляются у выходцев из Средиземноморья. Приведенный случай периодической болезни интересен сменой торакального синдрома на абдоминальный после 3 - 4 лет от начала заболевания, доброкачественным течением, без признаков развития амилоидоза. Наиболее позитивно в лечении периодической болезни зарекомендовал себя колхицин, однако препарат эффективен у 80 - 85 % больных. В данном случае положительный результат был получен при использовании ибупрофена. Поскольку случаи периодической болезни могут случаться в Украине и в наше время, знания особенностей периодической болезни позволят уменьшить число диагностических ошибок и случаев назначения необоснованного лечения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського