РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000422654<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Устінавічєне Р. 
Захист медичних працівників від зараження інфекціями, що поширюються через кров, і утилізація медичних відходів / Р. Устінавічєне, Р. Сіпавічюс, В. Янушкявічюс, А. Лайшконіс // Інфекц. хвороби. - 2004. - № 4. - С. 89-92. - укp.

У багатьох країнах світу зростає серйозне занепокоєння, пов'язане з нещасними випадками персоналу в медичних закладах. Медичні працівники належать до групи підвищеного ризику зараження інфекційними хворобами, що передаються через кров. Наведено число травм, що ушкоджують шкіру під час різних процедур і кількість контактів шкіри та слизових оболонок медичних працівників з кров'ю пацієнтів у Франції та США. Для того, щоб мінімізувати небезпеку можливої інфекції у медичного персоналу, а також у людей, що можуть мати контакт у майбутньому з небезпечними відходами, необхідна обов'язкова утилізація забруднених медичних відходів. Розглянуто способи утилізації забруднених медичних відходів, що існують у світовій практиці: дезінфекція в автоклавах, подрібнення і прогрівання, спалювання, обробка мікрохвилями, плавлення в полум'ї плазми, піроліз, обробка електронним потоком тощо. Рекомендовано вести облік медичних відходів, створити програму їх утилізації та умови безпечної роботи.

Во многих странах мира возрастает серьезное беспокойство, связанное с несчастными случаями персонала в медицинских учреждениях. Медицинские работники принадлежат к группе повышенного риска заражения инфекционными болезнями, передающимися через кровь. Приведено число травм, повреждающих кожу во время разных процедур и количество контактов кожи и слизистых оболочек медицинских работников с кровью пациентов во Франции и США. Для того, чтобы минимизировать опасность возможной инфекции у медицинского персонала, а так же у людей, которые могут иметь контакт в будущем с опасными отходами, необходима обязательная утилизация загрязненных медицинских отходов. Рассмотрены способы утилизации загрязненных медицинских отходов, существующие в мировой практике: дезинфекция в автоклавах, размельчение и нагревание, сжигание, обработка микроволнами, плавление в пламени плазмы, пиролиз, обработка электронным потоком и др. Рекомендовано вести учет медицинских отходов, создать программу их утилизации и условия безопасной работы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р193.9 + Р124.59н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського