РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000427345<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Антонюк В. О. 
Вуглеводна специфічність лектину, одержаного з плодових тіл міцени чистої (Mycena pura /Fr./ Kumm.), та його використання у гістохімічних дослідженнях / В. О. Антонюк, А. М. Ященко, Р. В. Антонюк, Н. О. Амбарова // Biopolymers and Cell. - 2009. - 25, № 6. - С. 466-475. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета - дослідити вуглеводну специфічність нового лектину з плодових тіл гриба M. pura та можливість його використання у гістохімічних дослідженнях. Лектин одержували афінною хроатографією на сорбенті овомуцині. Вуглеводну специфічність лектинів визначали за допомогою реакції пригнічення гемаглютинації гаптенами. Гістологічні матеріали фіксували у 4 %-му розчині нейтрального формаліну, а лужну фосфатазу виявляли в кріостатних нефіксованих зрізах. Вихід лектину із сировини становив 9 мг з 1 кг свіжих плодових тіл. Молекулярна маса лектину дорівнює <$E symbol Ы~40> кДа. Лектин міцени слабко зв'язується з D-глюкозою та D-манозою на відміну від лектинів Pisum sativum та Leucojum vernum. Особливістю досліджуваного лектину є сильна взаємодія з лужною фосфатазою - вона виявилася найвищою серед 20 випробуваних лектинів. Але чутливість рецепторів для зв'язування лектину міцени у тканинах ссавців цим ферментом не обмежується, вона може поширюватися і на інші глікокон'югати складної будови, як це показано на прикладі тонкої кишки плода теляти і нирки щура. Висновки: у взаємодії лектину з глікопротеїнами, ймовірно, важлива роль належить дисахаридним ланкам GlcNAc<$E beta>(1-2)Man<$E alpha>(1-6) або GlcNAc<$E beta>(1-2)Man<$E alpha>(1-2), які не обов'язково є термінальними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.39 + Е60*725.39 + Е521.5*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського