РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000427484<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Moshynets O. V. 
Up-dating the Cholodny method using PET films to sample microbial communities in soil / O. V. Moshynets, A. Koza, P. Dello Sterpaio, V. A. Kordium, A. J. Spiers // Biopolymers and Cell. - 2011. - 27, № 3. - С. 199-205. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.

Мета роботи - дослідити можливості використання плівок, виготовлених із поліетилентетрафталату (ПЕТ), як модифікації методу скелець обростання Холодного для мікроскопічного та молекулярно-генетичного аналізу грунтових спільнот зі збереженням їх просторової архітектури на мікрорівні. Таке збереження деталей просторового розташування об'єктів дозволило б глибше вивчити їх у подібних складних середовищах проживання. Використано класичні мікробіологічні методи, аналіз прикріплення, вимірювання поверхневого натягнення; молекулярно-генетичні методи: екстракція ДНК, ПЛР, конфокальна лазерна сканувальна мікроскопія (КЛСМ), мікрофокусна рентгенівська комп'ютерна томографія (мікроКТ). Використовуючи модельні грунтові та ризосферні бактерії Pseudomonas fluorescent SBW25 і P. putida KT2440, показано, що бактерії здатні до прикріплення та відкріплення від ПЕТ плівок, а прекультивація за умов відфільтрованої грунтової суспензії покращує рівень прикріплення. Бактерії, які прикріпилися до плівок, зберігають свою життєздатність і спроможні до формування повноцінної біоплівки. ПЕТ плівки, занурені в грунт, колонізуються мікроорганізмами, що спостережено як за допомогою КЛСМ, так і за допомогою методу культивування ПЕТ плівок, видалених із грунту, на агаризованому поживному середовищі. Продемонстровано, що мікроКТ можна використовувати для неруйнівного спостереження сайтів зв'язування грунтових агрегатів і грунтових пор з поверхнею плівки, що перебуває в грунті.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського