РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000428122<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сафронова О. В. 
Порівняння ступеня проявів місцевої токсичності при використанні 3D конформної променевої терапії та методики IMRT у пацієнтів із раком передміхурової залози / О. В. Сафронова, Я. В. Кметюк, Т. В. Удатова, Г. О. Курило, Т. Г. Підлубна, Ю. М. Кісіль // Україна. Здоров'я нації. - 2013. - № 3. - С. 87-90. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - порівняти дозове навантаження на сечовий міхур і пряму кишку під час опромінення пухлин передміхурової залози (ПЗ); оцінити ступінь проявів променевих реакцій (променевого циститу і променевого ректиту) під час застосування сучасних методик променевої терапії - 3D конформної променевої терапії (3D-KПT) і променевої терапії з модульованою інтенсивністю дози (IMRT). Проліковано 31 пацієнта, хворого на рак ПЗ I - IV (T1-3N0-1M0-1) стадії, із них 12 пацієнтів - із використанням 3D-КПТ, 19 - із застосуванням методики IMRT. Для усіх пацієнтів застосовано однаковий алгоритм лікувального процесу. Місцева токсичність оцінена за шкалою Європейської організації з вивчення та лікування раку (RTOG/EORTC, 1995). У пацієнтів, які одержували лікування за методикою IMRT, променеве навантаження на сечовий міхур було нижчим у середньому на 12,5 Гр, пряму кишку - на 11,2 Гр, порівняно з пацієнтами, яким застосували 3D-КПТ. Методика IMRT надала змогу провести курс променевої терапії без вимушених перерв через відсутність проявів циститу і ректиту III - IV ступеня токсичності. Висновки: застосування методики опромінення IMRT надало можливість підвести точну лікувальну дозу на запланований обсяг опромінення у всіх пацієнтів, хворих на рак ПЗ, та достовірно зменшити променеве навантаження на сечовий міхур і пряму кишку у порівнянні з 3D-КПТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського