РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000428148<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яструб Т. О. 
Проблема важких металів при виробництві і використанні фосфоровмісних мінеральних добрив (на прикладі кадмію, свинцю, арсену) / Т. О. Яструб, В. В. Кірсенко, С. В. Вакал, М. М. Коршун // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2013. - № 3. - С. 42-49. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета дослідження - за результатами експертизи технологічних регламентів переробки закордонних фосфоритів оцінити фактори, що визначають вміст токсичних домішок (на прикладі Cd, Pb та As) у фосфоровмісних добривах, та розрахункові концентрації цих сполук, привнесених у грунт з добривами, у порівнянні з їх гранично допустимими концентраціями та кларками. Методи дослідження: санітарно-епідеміологічна експертиза нормативно-технічної документації на закордонні фосфорити; гігієнічні методи оцінювання розрахункових концентрацій токсичних елементів, привнесених у грунт з фосфоровмісними добривами. Результати розподілу вмісту токсичних домішок (на прикладі Cd, Pb та As) між екстракційною фосфорною кислотою (джерелом P2O5 для фосфорних добрив) та фосфогіпсом (відходом виробництва) на стадіях технологічного процесу дозволили рекомендувати внесення змін до ТУ У 24.1-14005076-065-2003 "Фосфорити закордонні" щодо їх допустимих рівнів у сировині (вхідний контроль), які гарантують забезпечення гігієнічних вимог використання фосфоровмісних добрив за умов дотримання регламентів зазначеної технології їх виробництва та рекомендованих норм внесення. Рекомендовано зміни до ТУ У 24.1-14005076-065-2003 "Фосфорити закордонні" з подальшим вивченням якості рослинницької продукції, одержаної з використанням фосфоровмісних добрив.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л322

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського