РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000428178<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Возняк Д. К. 
Особливості формування Дібровського REE-U-Th родовища на Українському щиті (за флюїдними включеннями у кварці) / Д. К. Возняк, О. О. Крамар, В. М. Бельський, В. О. Сьомка, С. М. Бондаренко, О. А. Вишневський // Мінерал. журн.. - 2013. - 35, № 4. - С. 44-55. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Генезис Дібровського REE-U-Th родовища - показовий приклад формування гідротермальної системи мінералоутворення в результаті прогріву тріщинних вод рідкими CO2-флюїдами. Фаза рідкого CO2-флюїду в мінералоутворювальній системі існувала протягом тривалого часу формування родовища і від високотермобаричних потоків (орієнтовно <$Esymbol У (1000~-~1100)~symbol Р roman C> і <$Esymbol У> (720 - 760) МПа) до гетерогенної системи "водний розчин + рідкий CO2-флюїд" (до <$E230~-~245~symbol Р roman C> і ~ 110 МПа й нижче). Серед флюїдних включень, сформованих за участю CO2-флюїд важлива роль належить включенням з "шапочкою", виявленим у кварці метасоматично утворених кварцитів. Такі включення утворилися внаслідок проникнення силікатного розплаву в кварц за участю проміжної мінеральної фази ("шапочки"). Вони є лише третьою знахідкою подібних утворень на планеті. Локальні прояви розплаву й утворення таких включень спричинені високотермобаричними потоками рідкого CO2-флюїду, що надходили зі значної глибини (<$Esymbol У>(36 - 38) км). Його дія була короткочасною, оскільки силікатний розплав за допомогою "шапочок" проникав у кварц на глибину лише до 0,1 мм. Утворення з "шапочкою" мають трубкоподібну форму. Їх довжина переважно <$Esymbol Г> (50 - 100) мкм, а у перетині зазвичай від 2 - 5 до 10, іноді до 20 мкм. Товщина "шапочок" від 1 - 5 до 10 мкм. Трубкоподібні утворення з "шапочкою" заповнені прозорим, безбарвним, переважно оптично ізотропним, імовірно, слабкорозкристалізованим склом. Воно складається переважно лише з SiO2 (53,59 - 67,55) і Al2O3 (32,45 - 46,41) (у відсотках від маси, 21 аналіз). "Шапочки" представлені піротином, галенітом, халькопіритом і продуктами його зміни. Під впливом гарячих водних розчинів у зоні тріщиноватості порід Девладівського глибинного розлому відбувається мобілізація та перевідкладання рідкісноземельних елементів, торію, урану. Цьому процесу сприяла гетерогенна мінералоутворювальна система "водний розчин + CO2-флюїд".


Індекс рубрикатора НБУВ: Д330.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського