РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000428183<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кривдік С. Г. 
Апокварцитові феніти Східного Приазов'я (петрологія, мінералогія, металогенія) / С. Г. Кривдік, В. В. Шаригін, В. Г. Моргун, О. В. Дубина // Мінерал. журн.. - 2013. - 35, № 4. - С. 99-113. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

У Східному Приазов'ї на 9 км південніше Октябрського лужного масиву (б. Тунікова) виявлено та досліджено апокварцитові лужні метасоматити і феніти. У процесі фенітизації метаморфізованих за умов гранулітової або високої амфіболітової фації метаморфізму кварцитів (очевидно, первинно алювіальної природи) відбувається перекристалізація кварцу, утворення егірину, лужного фтористого амфіболу магнезіоарфведсонітового складу з підвищеним вмістом літію (до 0,45 % Li2O) і низькоглиноземистої високофтористої магнезіально-залізистої слюди ряду фторфлогопіт і тайніоліт, мікрокліну і альбіту. Лужний амфібол утворює вкрапленість у породі або разом з егірином прожилки потужністю до кількох сантиметрів. Характерні зональні агрегати лужних мінералів навколо низькоглиноземистого фторфлогопіту: центральна частина складена фторфлогопітом, проміжна - мікрокліном, а крайова (на контакті з кварцом) - лужним амфіболом та егірином. Серед акцесорних мінералів виявлено та досліджено бастнезит, монацит, титаніт, ніобій- і хромвмісний рутил, цинквмісний ільменіт, мінерал серії голандит - коронадит. У породі наявні циркон і монацит, походження яких не з'ясовано. Припускається можливе їх первинно алювіальне походження з певними перетвореннями у процесі фенітизації кварцитів. Вважається, що рутил з підвищеним вмістом хрому (до 1,61 % Cr2O3) належить до первинного алювіального мінералу, а у процесі фенітизації цей мінерал збагатився на ніобій (5,2 % Nb2O5). Під час фенітизації кварцитів відбувалося привнесення лугів (переважно натрію), фтору та рідкісних металів, характерних для карбонатитових комплексів (TRCe, Nb).


Індекс рубрикатора НБУВ: Д347.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського