РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000428349<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Архипов О. 
Інформаційні ризики: методи та способи дослідження, моделі ризиків і методи їх ідентифікації / О. Архипов, А. Скиба // Захист інформації. - 2013. - 15, № 4. - С. 366-375. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розглянуто нормативно-правові документи в області інформаційної безпеки, методи оцінювання інформаційних ризиків, зокрема економіко-вартісні моделі для ідентифікації ймовірнісних параметрів та структури інформаційних ризиків, застосування цих моделей для аналізу інвестицій в інформаційну безпеку. Звичайно для проведення адекватного оцінювання інформаційних ризиків та оптимізації обсягів інвестицій в інформаційну безпеку застосовуються підходи та процедури, що спираються на існуючі міжнародні стандарти з менеджменту ризиків інформаційної безпеки. Нажаль, ці стандарти мають переважно концептуально-рекомендаційний характер і не враховують багатьох факторів, котрі суттєво впливають на точність та обієктивність оцінювання ризиків. Економіко-вартісний підхід до аналізу ризиків, зокрема відома модель Гордона - Лоеба, орієнтована переважно на дослідження оптимізаційних аспектів управління ризиками, проте практично виключає можливість врахування у цих дослідженнях конкретики реального об'єкту ризику. Запропоновано моделі, які використовують евристичні мотиваційно-вартісні механізми визначення параметрів та структури ризиків. Дані моделі дозволяють об'єднати викладені в міжнародних стандартах методи аналізу та оцінювання ризиків з можливостями оптимізаційних досліджень ризику, закладених в моделі Гордона - Лоеба. Задля забезпечення більшої адекватності цих моделей вимогам практичного застосування до їх структури передбачено введення інформації про психосоціальні характеристики зловмисника.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського