РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000428352<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корченко А. 
Метод виявлення та ідентифікації порушника в інформаційно-комунікаційних системах / А. Корченко, С. Казмірчук, А. Гізун, В. Волянська, С. Гнатюк // Захист інформації. - 2013. - 15, № 4. - С. 387-393. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Забезпечення безпеки державних інформаційних ресурсів нерозривно пов'язане з виявленням діяльності порушника інформаційної безпеки (ІБ) в інформаційно-комунікаційних системах (ІКС), в яких циркулює інформація з обмеженим доступом. Недоліком сучасних систем виявлення порушника ІБ, побудованих на евристичних правилах (ЕП) в тому, що вони в основному орієнтовані на використання таких математичних моделей, які вимагають багато часу на підготовку статистичних даних. Математичні моделі, засновані на експертних підходах, у цьому відношенні є більш ефективними. Запропоновано метод, що дозволяє на основі суджень експерта за нечітких умов розв'язати задачу виявлення та ідентифікації порушника (ВІП) в ІКС. У методі використовуються елементи нечіткої логіки для попереднього прийняття рішення про порушення та ідентифікацію особи порушника, а також базис звичайної чіткої логіки, що забезпечує уточнюючу інформацію. Метод включає етапи: формування коефіцієнтів важливості, множин категорій порушника та параметрів, еталонів нечітких параметрів, множини ЕП, зв'язок категорії порушника з параметрами; формування та фазифікації параметрів, обробки і формування кортежів параметрів; формування результату. Робота методу організована у 3 фази: підготовча; робота з нечіткими параметрами; робота з чіткими параметрами. Засновуючись на цьому методі може бути синтезована система ВІП, що базується на ЕП і характеризується високою ефективністю роботи за умов нечіткості.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.402

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського