РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000428485<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Струтинський Р. Б. 
Вплив флокаліну на розвиток апоптозу та некрозу при аноксії-реоксигенації ізольованих неонатальних кардіоміоцитів / Р. Б. Струтинський, В. С. Нагібін, Н. А. Струтинська, О. Р. Янчій, О. О. Мойбенко // Фізіол. журн.. - 2013. - 59, № 3. - С. 3-9. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

У дослідах на культурі ізольованих неонатальних кардіоміоцитів вивчено вплив нового кардіопротектора флокаліну на виживання клітин у разі аноксії-реоксигенації, розвиток некрозу та апоптозу, а також внесок у зазначені процеси активації АТФ-чутливих калієвих (КАТФ) та блокування високопорогових кальцієвих каналів. Флокалін додавали в середовище інкубації в дозі 5 та 20 мкмоль/л за 2 хв до початку аноксії (30 хв) та наступної реоксигенації (60 хв). Вони є близькими до напівмаксимального: перша - відкривання КАТФ-каналів, друга - блокування високопорогових кальцієвих каналів та потужної активації перших. Виявлено, що за дози 5 мкмоль/л флокалін спричиняв зсув співвідношення живих, некротичних та апоптотичних клітин у бік живих, відсоток яких практично не відрізнявся від контрольних значень. Відкривання КАТФ-каналів пригнічило некроз вдвічі та повністю запобігло розвитку апоптозу, індукованого аноксією-реоксигенацією неонатальних кардіоміоцитів. Флокалін пригнічив апоптоз неонатальних кардіоміоцитів настільки, що він був на 36 % меншим, ніж у контрольних експериментах. У разі додавання в середовище інкубації дози 20 мкмоль/л ознак кардіопротекції не виявлено. Останнє може бути наслідком як досить сильної активації калієвих каналів, так і наслідком обох факторів та інгібування високопорогових кальцієвих каналів і, відповідно, суттєвого зменшення вмісту внутрішньоклітинного Ca<^>2+ та порушення метаболічних процесів ще до аноксії-реоксигенації. Таким чином, помірне відкривання КАТФ-каналів флокаліном значно зменшує некроз і повністю запобігає апоптозу, індуковані аноксією-реоксигенацією неонатальних кардіоміоцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669.43-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського