РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000429018<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Райківський І. Я. 
Ідея української національної єдності в громадському житті Галичини ХІХ століття : монографія / І. Я. Райківський; Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника. - Івано-Франківськ : Вид-во Прикарпат. нац. ун-ту ім. В. Стефаника, 2012. - 930 c. - Бібліогр.: с. 831-912 - укp.

Досліджено проблему національної самоідентифікації галицьких русинів-українців у ХІХ ст. Вперше розкрито еволюцію української національної ідеї в Галичині в контексті якісних (а не лише кількісних) змін, процес усвідомлення місцевими русинами себе частиною загальноукраїнського простору. Показано в динаміці розвиток уявлень українських діячів Наддніпрянщини про Галичину та її населення. Удосконалено погляди про внесок Галичини у кристалізацію новочасної української національно-політичної свідомості. Проаналізовано загальну схему українського національного руху в підавстрійській Галичині, що розглядається не лінійно, як наперед задана реальність, а в контексті перехресної дії національно-політичних орієнтацій. Набули подальшого розвитку сучасні оцінки русофільства ("москвофільства") і полонофільства як органічної частини "українського відродження" ХІХ ст. Висвітлено зв'язки Галичини з Наддніпрянською Україною австрійського періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-7 + Ф055.256(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА778888 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського