РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000430039<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тимофєєв М. П. 
Особливості хронопатології і хронотерапії виразкової хвороби / М. П. Тимофєєв, С. М. Дроговоз // Клініч. фармація. - 2013. - 17, № 3. - С. 4-9. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

В основі патогенезу виразкової хвороби (ВХ) лежить десинхроноз, тобто порушення нормальної ритмічності функціонування органів шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Для оптимізації її лікування ефективним є принцип превентивної хронотерапії. Призначення антисекреторних препаратів повинно бути диференційованим. Враховуючи те, що максимальна кількість шлункового соку з високою кислотністю у хворих на ВХ секретується ввечері та в першій половині ночі, рекомендується прийом антисекреторних препаратів одноразово о 19 - 20 годині. В'яжучі, обволікаючі засоби та репаранти доцільно застосовувати в другій половині дня, краще в два прийоми. Антациди ефективні протягом дня, обов'язковим є їх прийом на ніч; хворим з високим рівнем шлункової секреції - протягом усього дня, антисекреторні препарати слід приймати двічі на добу, вечірній прийом повинен передувати часу досягнення максимальної кислотності в шлунку. Для попередження загострень ВХ навесні і влітку патогенетично виправданим є застосування блокаторів Н2-рецепторів (фамотидину, ранітидину та ін.) один раз на ніч, восени - блокаторів М-холінорецепторів (зокрема гастроцепіну) один раз на ніч.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського