РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000430052<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lukina L. M. 
Psycho-physiological aspects in the human-dolphin interaction during the dolphin therapy course / L. M. Lukina, K. K. Gorbachova // Клініч. фармація. - 2013. - 17, № 4. - С. 8-11. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

У науково-дослідному центрі "Державний океанаріум" впродовж більше 20-ти років проводяться роботи з вивчення можливості використання чорноморських дельфінів афалін для відновлення здоров'я людей, які страждають на психоневрологічні захворювання. Наведено дані, одержані на більш ніж 8000 пацієнтів, що підтверджують лікувальні ефекти процедур дельфінотерапії у дітей із неврозами, аутизмом, дитячим церебральним паралічем (ДЦП) і затримкою психомовного розвитку (ЗПР). Для пацієнта невропата й особистісно акцентуйованого пацієнта враження від пережитого в процедурах дельфінотерапії, а також відчуття власної перемоги й успіху надовго залишаються закріпленими в поведінці і є тим стартовим стрибком, який робить кожен пацієнт із неврозом до видужання. При аутизмі за допомогою дельфіна вдається допомогти дитині осмислено взаємодіяти з навколишнім світом, а потім на цій основі здійснювати керування навчанням і вихованням, направляючи в потрібне русло наявні і формуючи у дитини нові звички і знання. Під час ДЦП за допомогою дельфінів вдається нав'язати рухові стереотипи з метою досягнення оптимальної для конкретного хворого взаємодії з дельфіном, змусити дитину відчути смак перемоги над собою і постаратися відновити нервово-рефлекторні зв'язки ЦНС із ураженими м'язами за 10 днів занять із дельфінами. Таким чином, мобілізація активної поведінки пацієнта під час хвороби, переключення його уваги із хворобної домінанти на оптимістично-зцілювальні мотивації є найважливішими елементами дельфінотерапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р357.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського